جهش تولید | چهارشنبه، ۱۴ خرداد ۱۳۹۹

یک مدال کاراته قهرمانی آسیا پیش‌روی کاراته قم - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

یک مدال کاراته قهرمانی آسیا پیش‌روی کاراته قم


سرپرست هیئت کاراته استان قم گفت: امسال یک مدال از مسابقات سال 2015 کاراته قهرمانی آسیا پیش‌روی کاراته قم قرار دارد.

سرپرست هیئت کاراته استان قم خبر داد

علیرضا برخورداری امروز در قم، اظهار کرد: از بین تیم‌های ملی تمام رده‌های سنی کاراته کشورمان تنها تیم کاراته رده سنی بزرگسالان قرار است امسال در مسابقات کاراته قهرمانی آسیا به میدان برود اما 3 تیم دیگر به رقابت‌های جهانی می‌روند.

وی ادامه داد: کاراته کشورمان امسال نیز میادین بسیار مهمی پیش‌رو دارد از جمله اینکه قرار است تیم‌های ملی نوجوانان، جوانان و امید زیر 21 سال کاراته کشورمان به رقابت‌های قهرمانی جهان اعزام شوند و تیم ملی بزرگسالان به پیکارهای آسیایی برود.

سرپرست هیئت کاراته استان قم عنوان کرد: در ترکیب تیم ملی کاراته رده سنی بزرگسالان ایران امیر مهدی‌زاده نماینده کاراته قم است در حالی که این کاراته‌کای توانمند سال گذشته از رقابت‌های قهرمانی جهان به مدال برنز رسیده و در بازی‌های آسیایی 2014 نیز مدال طلا گرفته است.

وی در ادامه از آغاز دور جدید تمرینات تیم ملی کاراته رده سنی بزرگسالان با حضور نماینده قم خبر داد و بیان کرد: این هشتمین مرحله اردوی آماده سازی تیم ملی کاراته بزرگسالان است که از آخرین روز اردیبهشت ماه به میزبانی سالن شهید کبکانیان تهران برگزار می‌شود.

برخورداری اضافه کرد: بر اساس برنامه‌ریزی فدراسیون کاراته، اردونشینان که خود را برای حضور در سیزدهمین دوره رقابت‌های کاراته قهرمانی آسیا آماده می‌کنند باید شهریور ماه امسال در تلاش برای کسب مدال‌های این دوره در یوکوهامای ژاپن به مصاف حریفان بروند.

وی خاطرنشان کرد: تیم ملی کاراته بزرگسالان ایران در حالی خود را آماده مسابقات قهرمانی آسیا می‌کند که از امروز وارد مرحله جدید اردوی آماده‌سازی خود شده و تمرینات را زیرنظر کادر فنی تا روز پنجشنبه سی‌ویکم اردیبهشت ماه پیگیری می‌کند.

سرپرست هیئت کاراته استان قم در ادامه به نحوه برگزاری مسابقات کاراته قهرمانی آسیا در یوکوهامای ژاپن اشاره کرد و افزود: این سیزدهمین دوره رقابت‌های کاراته قهرمانی بزرگسالان آسیا محسوب می‌شود که قرار است از سیزدهم تا پانزدهم شهریور ماه در ژاپن به انجام برسد.

وی یادآور شد: بر اساس برنامه‌ریزی فدراسیون کاراته آسیا برای هر 10 ورزشکار شرکت کننده در این دوره از مسابقات دو مربی، برای هر 11 تا 15 کاراته‌کا  3 مربی و بیش از 16 ورزشکار 4 مربی باید به همراه تیم‌های هر کشور حضور داشته باشند.

برخورداری با بیان اینکه داوران مطرح کاراته کشورمان نیز در این رقابت‌ها قضاوت می‌کنند، بیان کرد: 15 داور طبق سهمیه تعیین شده از سوی فدراسیون کاراته آسیا به ایران تعلق گرفته و این داوران در کلینیک داوری این دوره از مسابقات شرکت خواهند کرد.

وی در پایان با اشاره به شرایط امیر مهدی‌زاده ستاره کاراته قم در اردوی تیم ملی عنوان کرد: مهدی‌زاده هم اکنون در اوج آمادگی قرار دارد و پیش از اینکه به اردوی نهای تیم ملی کاراته اضافه شود ان‌شاءالله به همراه دیگر اعضای تیم آذرخودرو نوین قم به دنبال قهرمانی در سوپر لیگ کاراته ایران است.

آدرس کوتاه :