جهش تولید | چهارشنبه، ۱۲ آذر ۱۳۹۹

۱۸ تنیسور قمی در جشنواره تنیس پایه کشور شرکت می‌کنند‌ - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

۱۸ تنیسور قمی در جشنواره تنیس پایه کشور شرکت می‌کنند‌


رئیس هیئت تنیس استان قم با بیان این که قم تنها ۷ زمین تنیس فعال دارد گفت: ۱۸ تنیسور قمی در جشنواره تنیس پایه کشور شرکت می‌کنند.

خانی بیان داشت؛

غلامرضا خانی اظهار داشت: تیم‌های تنیس قم در دو بخش مردان و زنان امسال در لیگ‌های مختلف کشور شرکت می‌کنند که مهم‌ترین آن‌ها حضور بانوان قمی در لیگ بر‌تر تنیس بانوان کشور است.

وی افزود: نماینده تنیس قم فصل گذشته در نخستین حضور در بالا‌ترین سطح مسابقاتی تنیس کشور در بخش بانوان مقام چهارم را به دست آورد و با توجه به حضور تیم‌هایی در دسته‌های پایین‌تر به نمایندگی از قم، آینده تنیس بانوان قم روشن پیش بینی می‌شود.

رئیس هیئت تنیس استان قم گفت: در رده‌های سنی پایه، فعالیت‌های خوبی انجام شده و میزبانی مسابقات تنیس پسران کشور در رده سنی زیر 18 و زیر 16 سال، اتفاق بزرگی برای تنیس قم بود و سبب نگاه مثبت فدراسیون تنیس به رشد و توسعه رشته در قم شد.

خانی بیان کرد: 18 تنیسور قمی در جشنواره تنیس پایه کشور شرکت می‌کنند در حالی که این مسابقات در 4 رده سنی در بخش پسران برگزار می‌شود و نماینده تنیس قم در بازه‌های سنی زیر10 سال، زیر14سال و زیر 18 سال شرکت می‌کند، ضمن اینکه مسابقاتی نیز در رده سنی بزرگسالان برگزار می‌شود.

وی عنوان کرد: نفرات بر‌تر این جشنواره بزرگ برای ارتقای رنکینگ ملی، دارای امتیاز می‌شوند و با توجه به حضور چند تنیسور ملی پوش یا دارای سابقه دعوت به تیم ملی انتظار موفقیت از ورزشکاران قم در این مسابقات زیاد است.

رئیس هیئت تنیس استان قم تصریح کرد: در حال حاضر، مجموعه زمین‌های تنیس آکادمی شهید حیدریان قم، با 4 زمین تنیس خاکی مهم‌ترین پایگاه تنیس استان قم به شمار می‌رود و 3 زمین تنیس خصوصی نیز در قم بخشی از برنامه‌های توسعه تنیس را بر عهده دارند.

خانی خاطرنشان کرد: استان قم در حالی تنها 7 زمین تنیس فعال دارد که این تعداد زمین در استان اصفهان 400 زمین و در خراسان رضوی 100 زمین تنیس است.

آدرس کوتاه :