جهش تولید | چهارشنبه، ۱۲ آذر ۱۳۹۹

۲۰۰ گلف باز سازمان یافته در قم وجود دارند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

۲۰۰ گلف باز سازمان یافته در قم وجود دارند


رئیس هیئت گلف قم با بیان اینکه حدود ۲۰۰ گلف باز سازمان یافته در قم وجود دارند گفت: هیئت گلف قم در یک سال اخیر ۲۶ دوره مسابقات استانی برگزار کرده است.

علویون عنوان داشت؛

سید محمد علویون در مجمع سالیانه هیئت گلف استان قم که سه شنبه شب با حضور رئیس فدراسیون گلف در قم  برگزار شد اظهار داشت: رشته گلف در تمام کشورهای توسعه یافته وجود داشته و به سرعت ترویج پیدا کرده است اما در ایران، هنوز راه درازی تا توسعه این رشته داریم.

وی افزود: رشته گلف و گسترش آن، نیاز به آینده نگری دارد و هنوز مردم به اندازه کافی با این رشته ورزشی آشنا نیستند و آن را ورزشی لوکس و خاص می‌دانند.

رئیس هیئت گلف استان قم گفت: با وجود اینکه فدراسیون گلف و وزرات آموزش و پرورش تفاهم نامه همکاری امضا کرده‌اند اما وقتی به اداره کل آموزش و پرورش قم برای همکاری در این زمینه مراجعه کردم علاقه‌ای به همکاری در این رشته ندیدم.

علویون بیان داشت: زمین آکادمی مینی گلف شهید حیدریان قم با هزینه ۱۲ میلیون تومانی بخش خصوصی راه اندازی شده است و هزینه احداث این آکادمی هنوز از سوی هیئت گلف پرداخت نشده است.

وی عنوان کرد: هیئت گلف قم در یک سال اخیر ۲۶ دوره مسابقات استانی برگزار کرده است که شامل ۲۰ دوره مسابقات مینی گلف و ۶ دوره مسابقات گلف بوده است و لیگ مینی گلف مردان با حضور ۷ تیم و لیگ بانوان با حضور ۱۱ تیم برگزار می‌شود.

رئیس هیئت گلف قم تصریح کرد: برگزاری دوره آموزشی گلف ویژه سالمندان به منظور جلوگیری از پیرذهنی یکی از اقدامات ویژه هیئت گلف استان قم بوده و دوره‌های مربیگری رایگان نیز برای علاقمندان برگزار شده است.

علویون گفت: نزدیک به ۲۰۰ گلف باز سازمان یافته در قم وجود دارند اما با توجه به مشکلات مالی و زیر ساختی به ویژه زمین گلف، با موانعی برای افزایش جمعیت گلف بازان مواجه هستیم.

وی افزود: وضعیت زمین گلف خاکی محدوده بوستان غدیر قم نامشخص است و امیدواریم شهرداری قم برای تخصیص و نوسازی این زمین گلف به جامعه ورزش قم مساعدت لازم را داشته باشد.

آدرس کوتاه :