رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

۲۴ مرکز دانشگاهی و پژوهشی در قم وجود دارد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان قم گفت: ۲۴ مرکز دانشگاهی و پژوهشی در قم وجود دارد و لازم است از نظرات نخبگان آنها نیز در برنامه‌های پژوهشی بهره برد.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای قم:

احمد عطارنیا ، در جلسه‌ای که به مناسبت هفته پژوهش با حضور نهادهای متولی پژوهش در سالن امام جواد(ع) استانداری قم برگزار شد اظهار داشت: باید در کارهای پژوهشی هدایت وجود داشته باشد و ادارات به صورت جزیره‌ای در ارسال آثار خود عمل نکنند.

وی تصریح کرد: ۲۴ مرکز دانشگاهی و پژوهشی در قم وجود دارد و لازم است از نظرات نخبگان آنها نیز در برنامه‌های پژوهشی بهره برد و در جلسات پژوهشی نیز از آنها دعوت کرد.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان قم عنوان کرد: در نمایشگاه هفته پژوهش نباید فقط بخش صنعت در آن دیده شود. شرکت‌های دانش بنیان در بخش‌های دیگر فناوری نیز فعالیت دارند و کار آنها فقط بخش صنعت نیست.

نماینده سازمان صنعت و معدن در این جلسه ضمن گله از کمبود منابع مالی در سال گذشته برای برپایی نمایشگاه در هفته پژوهش خواستار شد که برای برگزاری نمایشگاه هزینه‌ای از دستگاه‌ها طلب نشود و منابع مالی آنها را برای شرکت در نمایشگاه محدود نکنند.

دبیرکل کمیته علمی و برگزیدگان برنامه‌های هفته پژوهش، رئیس دانشگاه قم است که نماینده وی در این جلسه با اشاره به معیارهای ارزیابی آثار پژوهشی یادآور شد: معیارهای عنوان شده در آئین نامه سطح بالایی دارند و از این رو نمی‌توان بسیاری از دانشگاه‌ها را معرفی کرد و از این رو باید برای قرار دادن معیار وزارتخانه و یا معیارهایی براساس شرایط و مقررات دانشگاه‌ها پیشنهادی ارائه شود.

برگزاری نمایشگاه مجازی به مناسبت هفته پژوهش

سید مهدی طباطبایی، مدیر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری قم در این جلسه برگزاری نمایشگاه مجازی به مناسبت هفته پژوهش را خواستار شد و عنوان کرد که زیرساخت‌های این کار آماده است.

نماینده دانشگاه مفید نیز در این جلسه بر جهت دهی به بحث‌های پژوهشی تأکید کرد و افزود: لازم است دانشجویان نیز در برنامه‌های پژوهشی شرکت داده شوند و نمایشگاه کوچکی در تمامی دانشگاه‌ها به مناسبت هفته پژوهش برپا شود.

حضور مراکز رشد و فناوری در برنامه‌های پژوهشی

مدیر پارک علم و فناوری استان قم نیز با بیان این که همه دانشگاه‌ها به سوی توده‌گرایی پیش رفته‌اند، افزود: لازم است مراکز رشد و فناوری را در برنامه‌های پژوهشی درگیر کرده و فقط به دانشگاه‌ها اکتفا نکنیم.

سید حسین اخوان علمی ابراز داشت: باید تلاش کنیم تا نمایشگاه مجازی به مناسبت هفته دولت و نمایشگاه‌های کوچک در سال آینده برگزار کنیم.

وی افزود: دانشگاه‌ها اعتبار پژوهشی دارند و می‌توانند از آن برای برنامه‌های پژوهشی خود در هفته پژوهش استفاده کنند.

گفتنی است برای برگزاری برنامه‌های هفته پژوهش، آئین‌نامه جدیدی ارسال شده که طبق آن سه کمیته علمی، اطلاع رسانی و اجرایی در هر استان انتخاب می‌شود.

در هفته پژوهش سه جشنواره دانش آموزی، جشنواره برگزیدگان پژوهش و فناوری منتخب استان‌ها و ایده‌های برتر برگزار می‌شود.

در خصوص برگزاری برنامه‌های هفته پژوهش ۲ جلسه در گذشته نیز برگزار شده که از سوی حاضران کمیته علوم دینی و حوزوی با متولی حوزه علمیه نیز پیشنهاد داده شده بود./مهر

آدرس کوتاه :