رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۸

۲۶ هزار ورزشکار سازمان یافته در قم ثبت شده‌ است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


رئیس گروه ورزش قهرمانی اداره کل ورزش و جوانان استان قم با بیان اینکه ورزش قم در سال ۹۳ صاحب ۱۵ مدال آسیایی شد، گفت: ۲۶ هزار ورزشکار سازمان یافته در ۶ ماهه نخست سال ۹۴ در قم ثبت شده‌اند.

در ۶ ماهه نخست سال جاری:

حمید نریمان در نشست مشترک هیئت‌های ورزشی استان قم که در فرهنگسرای جوان قم برگزار شد، اظهار داشت: استان قم در سال گذشته ۱۵ مدال آسیایی، ۷ مدال جهانی و ۵۷ ورزشکار ملی داشته است و در شاخص تعداد ورزشکاران ملی نسبت به سال ۷۴ و با گذشت ۲۰ سال رشدی ۱۵۰۰ درصدی را در این شاخص تجربه کرده است.

وی افزود: تا پایان ۶ ماهه نخست سال ۹۴ حدود ۲۶ هزار ورزشکار سازمان یافته مرد و زن در قم ثبت شده‌اند که شاخص آمار ورزشکاران سازمان یافته، صدور کارت بیمه فدراسیون پزشکی ورزشی برای این ورزشکاران است.

رئیس گروه ورزش قهرمانی اداره کل ورزش و جوانان استان قم گفت: ۵۰ تا ۷۰ درصد هزینه اعزام تیم‌های ورزشی به مسابقات قهرمانی کشور توسط اداره کل ورزش و جوانان تأمین شده است و اداره کل ورزش و جوانان در این زمینه همکاری کم سابقه‌ای با هیئت‌های ورزشی داشته است.

نریمان بیان داشت: ۴۱ تیم در ۶ ماهه اول امسال در لیگ‌های آزاد کشور حضور داشته‌اند در حالی این آمار در ۱۲ ماه سال گذشته ۶۶ تیم بوده است.

وی عنوان کرد: در نیمه نخست سال ۹۴ در بخش مقام‌های تیمی کسب شده از مسابقات کشوری ۱۷ مدال از مسابقات مختلف شامل ۴ مدال طلا، ۶ نقره و ۷ برنز به دست آمده که همگی در بخش مردان بوده است.

رئیس گروه ورزش قهرمانی اداره کل ورزش و جوانان استان قم تصریح کرد: در این مدت توانسته‌ایم ۳۸ مدال از مسابقات بین المللی در بخش مردان کسب کنیم و ۸ مدال نیز سهم زنان ورزشکار ما بوده است و آمار کلی ۴۶ مدال بین المللی طی ۶ ماه برای ورزش قم به دست آمده است.

نریمان افزود: در این مدت ۱۲۹ دوره مسابقات انتخابی استان و قهرمانی استان به استثنای لیگ‌های استانی در بخش مردان و ۷۰ دوره در بخش زنان داشته‌ایم و پیش بینی می‌شود در نیمه دوم سال بیش از ۱۷۰ دوره مسابقاتی دیگر نیز برگزار شود./مهر

آدرس کوتاه :