سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۱۴ مرداد ۱۴۰۰

۳۳ بانوی هنرمند خالق تابلوی نفیس زیارت حضرت معصومه (س) تجلیل شدند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

۳۳ بانوی هنرمند خالق تابلوی نفیس زیارت حضرت معصومه (س) تجلیل شدند


مراسم تقدیر از ۳۳ بانوی هنرمند قمی که تابلو نفیس زیارت حضرت معصومه (س) را خلق کرده بودند، در حرم کریمه اهل بیت (س) برگزار شد.

مراسم تقدیر از دست‌اندرکاران تابلو نفیس زیارت حضرت معصومه (س) در حرم کریمه اهل بیت (س) برگزار شد.

تابلوی زیارت‌نامه حضرت فاطمه معصومه (س) در مدت بیش از یک سال توسط 33 نفر از بانوان هنرمند قمی با عرض 3متر و طول 5 متر خلق شد که در سالروز ولادت کریمه اهل بیت (س) با حضور تولیت آستان قدس رضوی در صحن صاحب الزمان(عج) حرم مطهر رونمایی شد.

حجت‌الاسلام صفر فلاحی در این مراسم اظهار داشت: حوزه‌های علمیه در جوار امام رضا (ع) ایجاد و زیارت و معنویت و علم آموزی در ایران فراگیر شد. در کنار ضریح حضرت معصومه (س) آن چیزی که دلنواز است، هنر است و این هنر موضوعی است که به تعبیر رهبرمعظم انقلاب علوم دیگر را ماندگار می‌کند.

معاون فرهنگی حرم حضرت معصومه (س) افزود: تابلو نفیس زیارت حضرت معصومه (س) توسط بانوان قمی طراحی و با تلاش و زحمات بی‌نظیر آن‌ها این اثر هنری خلق شد و در صحن صاحب الزمان (عج) حرم حضرت معصومه (ع) نصب شده است.

احمد عطارنیا نیز در این مراسم اظهار داشت: خلق تابلو نفیس زیارت حضرت معصومه (س) توسط بانوان قمی با همکاری‌های حرم حضرت معصومه (س) و معاونت فرهنگی انجام شد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای قم گفت: خردادماه 94 کار خلق تابلو نفیس زیارت حضرت معصومه (س) آغاز شد و تیرماه امسال به پایان رسید که اثر هنری بی‌نظیری است و از سنگ‌های گران قیمت مروارید در این اثر هنری استفاده شده است.

عطارنیا با بیان اینکه 33 نفر از بانوان قمی برای خلق تابلوی نفیس زیارت حضرت معصومه (س) زحمت کشیدند، بیان کرد: برای خلق این اثر هنری بی‌نظیر 123 میلیون تومان هزینه شد و گروه مخلصی با همکاری معاونت فرهنگی حرم حضرت معصومه (س) این تابلوی نفیس  را خلق کردند.

وی تصریح کرد: استان قم سال 92 در المپیاد ملی مهارت رتبه 23 را کسب کرد و هیچ‌گاه رتبه خوبی در کشور نداشتیم اما با همدلی و اقدامات صورت گرفته و با توسل به آستان حرم حضرت معصومه (س)، تیمی متشکل از 33 نفر در مسابقات شرکت و رتبه سوم کشوری را کسب کرد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای قم گفت: هزینه‌های تابلوی نفیس زیارت حضرت معصومه (س) توسط بانوان هنرمند این اثر بی‌نظیر تأمین شد و با توسل به کریمه اهل بیت (س) این اثر هنری را خلق کردند./تسنیم

آدرس کوتاه :