جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

۵۰ تیم قمی حاضر در لیگ‌های کشور فاقد حامی مالی است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

۵۰ تیم قمی حاضر در لیگ‌های کشور فاقد حامی مالی است


رئیس گروه ورزش قهرمانی اداره‌کل ورزش و جوانان قم با بیان اینکه قیاس وضعیت پشتیبانی مالی ورزش قم با برخی استان‌ها به دلیل تفاوت‌ استان‌ها در حوزه صنعتی درست نیست، گفت: ۵۰ تیم قمی حاضر در لیگ‌های کشور فاقد حامی مالی هستند.

نریمان عنوان کرد؛

حمید نریمان اظهار داشت: اداره کل ورزش و جوانان قم مجاز است به هر هیئت ورزشی یک فضای ورزشی به منظور انجام برنامه‌های تمرینی، مسابقاتی و آموزشی تخصیص دهد که در مورد ورزش معلولان و جانبازان، 2 فضا اختصاص یافته که دلیل آن وسعت فعالیت‌های این هیئت و رشته‌های فعال و پرتعداد آن است.

وی افزود: در حال حاضر 71 تیم از ورزش قم در لیگ‌های مختلف کشور حضور دارند که روزانه در اداره کل ورزش و جوانان قم چند ساعت برای حل مشکل حامیان مالی این تیم‌ها صرف می‌شود اما به دلیل مشکلات مالی و صنعتی نبودن قم، در جذب اسپانسر برای این تیم‌ها مشکلات زیادی داریم.

رئیس گروه ورزش قهرمانی اداره کل ورزش و جوانان قم گفت: 50 تیم از جمع 71 تیم قمی حاضر در لیگ‌ها، فاقد حامی مالی است و حتی در رشته‌های پرطرفداری چون فوتبال و فوتسال نیز که علاقمندان زیادی دارد و فضای مناسبی برای دیده شدن در اختیار حامی مالی قرار می‌دهد، این مشکلات وجود دارد.

نریمان بیان کرد: گاهی وضعیت ورزش قم و حامیان مالی از سوی برخی با وضعیت استان‌های صنعتی یا وسیع مقایسه می‌شود در حالی که این قیاس به دلیل تفاوت‌های اساسی قم با استان‌های قدرتمند در حوزه صنعت درست نیست.

وی عنوان کرد: برای مثال ما نمی‌توانیم وضعیت ورزش قم و اصفهان را با هم مقایسه کنیم زیرا بخش اعظم فعالیت ورزشی استان اصفهان به دو مجتمع عظیم ذوب‌آهن و فولاد مبارکه اختصاص دارد که همین دو مجتمع بزرگ 37 هزار نفر از 45 هزار ورزشکار سازمان یافته استان اصفهان را در خود دارند اما در قم فاقد چنین مجموعه‌های بزرگ صنعتی و اقتصادی هستیم.

رئیس گروه ورزش قهرمانی اداره‌کل ورزش و جوانان قم تصریح کرد: اعتقاد ما این بوده که اگر قرار است انتقادی نسبت به وضعیت پشتیبانی مالی از ورزش قم باشد باید نقدی منصفانه بوده و نباید شرایط استان‌ها را با هم برابر فرض کرد.

نریمان خاطرنشان کرد: در رشته والیبال نشسته با وجود ظرفیت‌های قابل‌توجه ورزش قم برای حضور در لیگ برتر، 4 سال است که برای یافتن حامی مالی برای حضور در لیگ برتر با هزینه‌ای کمتر از 100 میلیون تومان تلاش می‌کنیم اما به دلیل همین مشکلات و بی‌میلی حامیان مالی، هنوز به نتیجه‌ای نرسیده‌ایم.

آدرس کوتاه :