جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

۵ پایگاه استعدادیابی کبدی در قم فعال می‌شود - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

۵ پایگاه استعدادیابی کبدی در قم فعال می‌شود


رئیس هیئت کبدی قم با بیان اینکه کبدی قم در سال ۹۴ به دنبال راهیابی به لیگ بر‌تر کبدی کشور است گفت: ۵ پایگاه استعدادیابی کبدی در قم فعال می‌شود.

رشیدی خبر داد؛

مسلم رشیدی اظهار داشت: در سال گذشته در رشته کبدی نتایج خوبی نگرفتیم اما امسال سال شکوفایی کبدی قم است و در هر دو بخش مردان و زنان، برنامه‌هایی برای درخشش در رویدادهای کشوری داشتیم.

وی افزود: یکی از مشکلات کبدی قم، کمبود نیروی انسانی در این رشته است البته ما از نظر مربی مشکلی نداریم بلکه جمعیت ورزشکاران ما کم است که علت آن رکود موقت رشته کبدی در قم بوده است.

رئیس هیئت کبدی قم گفت: پس از موفقیت تیم ملی کبدی در بازی‌های آسیایی اینچئون و پخش مسابقات از طریق رسانه ملی، اقبال و علاقه‌مندی به کبدی در تمامی کشور افزایش یافته و قم هم از این قاعده مستثنی نیست اما برای ایجاد جاذبه به کبدی در میان جوانان باید آن‌ها را با این رشته آشنا کنیم.

رشیدی بیان کرد: در واقع معضل اصلی ما این است که بین علاقمند به کبدی و هیئت کبدی حلقه مفقوده‌ای وجود دارد و ما می‌خواهیم با ایجاد این حلقه مفقوده جمعیت ورزشکارانمان در 2 بخش مردان و زنان را افزایش دهیم.

وی عنوان کرد: امسال 5 پایگاه استعدادیابی کبدی در قم فعال می‌شود که این 5 پایگاه در 5 نقطه شهر قرار گرفته است و بدین ترتیب تمامی علاقمندان به کبدی در نقاط مختلف شهر زیر نظر مربیان هیئت کبدی استان قم زیر نظر قرار می‌گیرند.

رئیس هیئت کبدی قم تصریح کرد: آینده کبدی قم متعلق به قشر نوجوان و نونهالی است که در این پایگاه‌ها استعدادیابی می‌شوند و تیم‌های کبدی پایه استان قم نیز از طریق همین 5 پایگاه شناسایی و گزینش می‌شوند.

رشیدی خاطرنشان کرد: کبدی قم در سال 94 به دنبال راهیابی به لیگ بر‌تر کبدی کشور است البته در این راه به حمایت مسئولان نیاز داریم.

آدرس کوتاه :