جهش تولید | جمعه، ۲۲ فروردین ۱۳۹۹

۹ والیبالیست قم به اردوی استعدادیابی والیبال کشور دعوت شدند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

۹ والیبالیست قم به اردوی استعدادیابی والیبال کشور دعوت شدند


۹ والیبالیست مستعد و آینده دار استان قم در ۲ رده سنی به اردوی استعدادیابی والیبال کشور دعوت شدند.

از سوی فدراسیون والیبال؛

خانه والیبال قم اکنون میزبان برنامه‌های متنوع رشد و توسعه والیبال استان قم است و این سالن در دو نوبت صبح و عصر به صورت مجزا زیر نظر مربیان با دانش والیبال قم استعداد‌ها و نخبه‌های این رشته ورزشی را آموزش می‌دهند.

طرح استعدادیابی والیبال توسط فدراسیون موفق والیبال در چند سال اخیر موجب شده تا استعدادهای نهفته این رشته ورزشی در نقاط مختلف کشور شناسایی شده و بعد از سپری کردن مراحل مختلف آماده‌سازی در تیم‌های ملی رده‌های سنی گوناگون ایران قابلیت‌های خود را نشان بدهند.

استان قم نیز با توجه به اقدامات خوبی که در زمینه سرمایه‌گذاری بر روی رده‌های سنی پایه و استعدادهای این رشته در چند سال اخیر داشته در طرح استعدادیابی فدراسیون والیبال، بازیکنان زیادی را معرفی کرده و اکنون 9 نفر آن‌ها دعوت شده‌اند.

این در حالی است که با فراخوان منتخبان 30 استان به مرحله سوم طرح استعدادیابی فدراسیون والیبال کشورمان، این مرحله از روز دوشنبه بیست و چهارم فروردین ماه با حضور 300 نفر از بر‌ترین بازیکنان کشف شده از استان‌های سراسر کشور برگزار می‌شود.

با برنامه‌ریزی فدراسیون والیبال، طرح بزرگ استعدادیابی والیبال ایران با ثبت نام بیش از تعداد 8 هزار نفر در سال 1393 آغاز شده و پس از پیگیری مراحل اول و دوم آن، حدود 300 نفر انتخاب و به مرحله سوم طرح استعدادیابی دعوت شدند.

مرحله سوم طرح بزرگ استعدادیابی والیبال کشور از دوشنبه آینده به میزبانی مجموعه ورزشی شهید چمران تهران برگزار خواهد شد و دعوت شدگان به این مرحله، بر اساس فهرست اعلامی در دسته‌های مختلف به محل برگزاری این طرح حضور پیدا می‌کنند.

در شرایطی که به نمایندگی از هیئت والیبال استان قم تعداد 9 والیبالیست در این طرح شرکت می‌کنند، استان‌های تهران، مازندران و قزوین به ترتیب با 26، 22 و 17 بازیکن دعوت شده، بیشترین بازیکن مستعد والیبال را در مرحله سوم طرح بزرگ استعدادیابی به خود اختصاص داده است.

در این مرحله علاوه بر تست گیری نهایی از بازیکنان دعوت شده، پرونده بازیکنان منتخب نیز تشکیل می‌شود شود تا از این به بعد کارهای انجام شده برای آماده سازی هر بازیکن در این پرونده‌ها ثبت و نگهداری شود تا شناسنامه ورزشی برای آنان ایجاد شده باشد.

این طرح تا نهم اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت در حالی که با برنامه ریزی کمیته استعدادیابی فدراسیون والیبال برای برنامه‌های مرحله سوم طرح استعدادیابی، 300 استعداد بر‌تر والیبال ایران در 2 گروه سنی 150 نفره حضور خواهند یافت.

والیبالیست‌های دعوت شده در 2 گروه سنی 12 سال به تعداد 150 نفر و 14 سال به همین تعداد در مرحله سوم طرح شرکت می‌کنند در حالی که 12 تست جسمانی، 30 آزمون پیکر‌شناسی و 8 آیتم مهارتی در حین مسابقه با بازی برای آن‌ها در نظر گرفته شده است.

آدرس کوتاه :