جهش تولید | یک‌شنبه، ۹ آذر ۱۳۹۹

100 تیم در مسابقات فوتسال محلات قم به رقابت می‌پردازند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

100 تیم در مسابقات فوتسال محلات قم به رقابت می‌پردازند


مسابقات فوتسال محلات قهرمانی استان قم به عنوان یکی از ویژه برنامه‌های اوقات فراغت تابستان سال جاری با حضور بیش از 100 تیم برگزار می‌شود.

با همکاری اداره ورزش و کانون‌های مساجد قم

 ایده برگزاری رقابت‌های فوتسال قهرمانی محلات قم از اوایل دهه 1390 توسط اداره کل ورزش و جوانان استان قم مورد توجه قرار گرفت و این بازی‌ها نه تنها در رشته فوتسال بلکه در سایر رشته‌های ورزشی در نقاط مختلف قم برگزار می‌شود.

از سال 1390 تا کنون هر ساله با فرارسیدن ایام اوقات فراغت فصل تابستان، برنامه‌ریزی برگزاری مسابقات ورزشی محلات قم در رده‌های سنی پایه اعم از نوجوانان و جوانان صورت می‌گیرد و این بازی‌ها با حضور تیم‌هایی از محلات مختلف قم در اوج هیجان و هیاهو به انجام می‌رسد.

امسال ماموریت برگزاری رقابت‌های ورزشی محلات از سوی اداره کل ورزش و جوانان استان قم به گروه توسعه ورزش همگانی این اداره کل محول شده و این دوره از مسابقات فوتسال محلات قم در ماه مبارک رمضان و با حضور بیش از 100 تیم برگزار می‌شود.

اداره کل ورزش و جوانان استان قم در راه برگزاری مطلوب و با کیفیت این دوره از بازی‌ها از دبیرخانه کانون‌های مساجد استان قم همکاری می‌گیرد و این بازی‌ها با رقابت تیم‌های شرکت کننده به میزبانی سالن ورزشی شهدای صادقیه قم آغاز شده است.

با توجه به برنامه‌ریزی صورت گرفته از سوی مسئولین برگزاری این مسابقات، رقابت‌ تیم‌های شرکت کننده در سه رده سنی نونهالان، نوجوانان و جوانان برگزار می‌شود و با توجه به اینکه هفته مبارزه با مواد مخدر در تیر ماه قرار دارد این رقابت‌ها با شعار "ورزش آری، اعتیاد هرگز" برگزار می‌شود.

این در حالی است که در بخش دیگری از همکاری‌های اداره کل ورزش و جوانان با دبیرخانه کانون مساجد استان قم، ‌مسابقات مختلفی علاوه بر فوتسال در رشته‌های دیگر نظیر والیبال، پینگ پنگ،‌ طناب‌کشی و فوتبال روی‌میز برنامه‌ریزی شده و قرار است با توجه به زمان‌بندی صورت گرفته تا پایان مبارک رمضان به انجام رسیده و تیم‌های برتر هر رشته مشخص شود.

با توجه به اینکه امسال روزهای آغازین تیر ماه با ماه مبارک رمضان همزمان شد، ویژه برنامه‌‌های اداره کل ورزش و جوانان استان قم برای ایام اوقات فراغت فصل تابستان که هر ساله با برگزاری مراسم افتتاحیه اوقات فراغت همراه بود به بعد از این ماه مبارک موکول شده است.

قرار است بخش مهمی از برنامه‌های ورزشی اوقات فراغت تابستان سال 1394 با برگزاری مراسم افتتاحیه در مجتمع فرهنگی ورزشی خورشید منطقه صدوق قم بعد از ماه مبارک رمضان آغاز شود و نوجوانان و جوانان مستعد و آینده‌دار ورزش قم از دل این برنامه‌ها شناسایی شوند.

در تابستان سال جاری 20 مدرسه فوتبال و فوتسال مجاز در سطح استان قم از دانش‌آموزان سنین مختلف برای آموزش این رشته ورزشی پرمخاطب ثبت نام کرده‌اند، ضمن اینکه در رشته‌های دیگر نظیر والیبال، کشتی، کاراته، رزمی، تنیس، تنیس روی‌میز، هندبال، ووشو، بسکتبال، تکواندو، جودو و دیگر رشته‌ها نیز مدارس آموزشی در قم فعال هستند.

// فارس

آدرس کوتاه :