جهش تولید | چهارشنبه، ۱۲ آذر ۱۳۹۹

1328 میلیارد تومان مجموع بدهی شهرداری قم - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

1328 میلیارد تومان مجموع بدهی شهرداری قم


رئیس شورای اسلامی شهر قم میزان بدهی‌های شهرداری قم تا پایان خردادماه سال جاری را 664 میلیارد تومان دانست و گفت: با احتساب سودی که به این مبلغ تعلق گرفته میزان بدهی در مجموع 1328 میلیارد تومان است.

رئیس شورای اسلامی شهر قم عنوان کرد

ولی‌الله بیاتی امروز در قم اظهار کرد: سرپرست استانداری قم از سه پروژه عمرانی قم بازدید داشت که شامل مترو، بلوار مرجعیت و تقاطع سه سطحه 15 خرداد بود.

وی افزود: جلسه‌ای هم در مورد تقاطع 15 خرداد در استانداری تشکیل و مشکلات پروژه بررسی شد زیرا نیاز به هماهنگی در سطح استان برای واگذاری برخی املاک به قرارگاه قائم (عج) وجود داشت.

رئیس شورای اسلامی شهر قم با بیان اینکه مقرر شد این پروژه تا بهمن‌ماه تحویل داده شود گفت: تاخیرهایی که در طرح رخ داده است به دلیل مشکلات تملک و معارضاتی مانند لوله گاز بوده که مجاز اعلام شدند.

وی ادامه داد: پروژه متروی قم هم فعال است و با تلاش شهرداری قم، اوراق مشارکت این طرح فروخته شده و بخشی از مبلغ آن روز گذشته واریز شده است؛ امیدواریم برنامه‌ریزی خوبی برای بازپرداخت رقم فروش اوراق و هزینه‌کرد آن صورت بگیرد تا شاهد پیشرفت و بهره‌برداری هر چه سریع‌تر مترو باشیم.

بیاتی به پروژه بلوار مرجعیت اشاره و خاطرنشان کرد: این بلوار حد فاصل بلوار جمهوری و پردیسان در حال احداث است و کار با قوت پیش می‌رود و مشکل مالی هم برای پیمانکار وجود ندارد، بنابراین امیدواریم در موعد مقرر شاهد احداث آن باشیم.

رئیس شورای اسلامی شهر قم افزود: شهرداری نیز متعهد شد مشکل معارضات این بلوار را هر چه سریع‌تر حل کند.

وی به بیان مشکل بدهی شهرداری قم پرداخت و گفت: در برخی محافل در این زمینه استدلال‌هایی می‌شود اما آنچه در نهایت لازم است، پیگیری شهرداری و شورا برای پرداخت این بدهی‌هاست؛ همکاری خوبی را از سوی دو بانک در این زمینه شاهد بوده‌ایم تا با واگذاری املاک، این بدهی‌ها که رقمی بالا همراه با سود روزانه دارند پرداخت شوند.

بیاتی میزان بدهی‌های شهرداری قم تا پایان خردادماه سال جاری را 664 میلیارد تومان دانست و خاطرنشان کرد: البته با احتساب سودی که به این مبلغ تعلق گرفته میزان بدهی شهرداری در مجموع 1328 میلیارد تومان است.

رئیس شورای اسلامی شهر قم با تاکید بر اینکه پروژه‌های عمرانی اولویت نخست شهرداری قم به شمار می‌روند گفت: امیدواریم با همکاری میان شورا و شهرداری در این زمینه، به وظیفه خود به درستی عمل کنیم.

// فارس

آدرس کوتاه :