رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۳ مهر ۱۳۹۸

160داوطلب پس از بررسی هیئت نظارت رد صلاحیت شدند - صفحه اصلی

 

 

160داوطلب پس از بررسی هیئت نظارت رد صلاحیت شدند

رئیس هیئت عالی نظارت برانتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در برنامه گفتگوی خبری در خصوص نتایج بررسی صلاحیت داوطلبان در انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا پس از بررسی هیئت نظارت گفت:هفتم اردیبهشت به اعتراض ها رسیدگی و،از هزار و 600نامزدی که ثبت نام کردند صد و 60نفر رد صلاحیت شدند.

 

امیرآبادی افزود:بیشتر رد صلاحیت شده ها تابعیت تمام ایرانی نداشته و  دو تابعیتی بودند.

 

وی با بیان این که شوراهای شهر و روستا تبلور اراده ی مردم در اداره ی منطقه و محل زندگیشان است گفت:مردم با انتخاب درست خود مسئولیت اجتماعی،بهداشتی،عمرانی آبادانی خود را به دست افراد نخبه در شوراهای شهری و روستایی می سپارند.

 

رئیس هیئت عالی نظارت برانتخابات شورای اسلامی شهر و روستا با توجه به این که قانون در کشورهای توسعه یافته مسئولیت بیشتری در امور زیربنایی ،اقتصادی و فرهنگی به پارلمان محلی یا شوراها داده است گفت:در کشور ما قانون اساسی ظرفیت بالایی از امور عمرانی اجتماعی فرهنگی آموزشی و بهداشت را  با نظارت شهرداری و دهیاری اجرا می کند.

 

امیرآبادی با اشاره به این که فعالیت رسمی شوراهای شهری و روستا از اسفند 77شکل گرفت افزود:شوراها به بلوغ سیاسی و اجتماعی نرسیده و در دوره های مختلف فراز و فرود داشته است.

 

وی خاطرنشان کرد:18 سال از عمر شوراها می گذرد و این زمان برای ساختارسازی زمان کمی است ولی با این وجود شوراهای شهری و روستایی نقش دولت ها در اداره ی امور را کاهش داده اند.

 

رئیس هیئت عالی نظارت برانتخابات شورای اسلامی شهر و روستا افزود:در ابتدا نظارت بر امور شهرداری و دهیاری ها با استانداری بود وشوراهای شهر و روستا بعد از شکل گیری اداره ی امور این دو نهاد را برعهده گرفتند.

 

امیرآبادی تصریح کرد: بودجه عمرانی در زمانی که شهرداری ها و دهیاری ها زیر نظر استانداری بود،شصت درصد به حقوق و مزایا و چهل درصد به امور عمرانی اختصاص می یافت،این در حالی است که با تاسیس شوراها بیست درصد این بودجه به درآمدها و هشتاد درصد صرف امور آبادانی و عمرانی می شود.

 

وی در پاسخ به این سوال که اگرکاندیدی در زمان تبلیغات تخلف کند چگونه رد صلاحیت می شود،گفت:هیئت مرکزی در تهران رسیدگی به شکایات و پرونده ها را برعهده دارد.

 

 رئیس هیئت عالی نظارت برانتخابات شورای اسلامی شهر و روستا با انتقاد از این که نظارت بر انتخابات و عملکرد شوراها در استان ها به درستی مشخص نیست و توسط هیئت مرکزی در تهران اجرایی می شود گفت:باید مطابق دیوان محاسبات مجموعه ای ازنیروهای  بازرسی ،ارزیابی و دادستان بر این امر نظارت و در هر استان یک مدیرکل در نظر گرفته شود.

 

امیرآبادی برای جلوگیری از تخلف انتخاباتی نامزدهای انتخاباتی برای رای بیشتر در روستاهای بیش از صدهزار نفر جمعیت گفت:یکی از شروط اصلی رای دهنده سکونت یک ساله در محل مورد نظر است که برای تایید این امر خانه های بهداشت لیستی از ساکنین روستاها با جمعیت بالای صدهزار نفر در اختیار هیئت نظارت و اجرایی انتخابات می دهند.

 

وی در پایان از شهروندان خواست با شکوه هرچه تمام تر در پنجمین دوره انتخابات شورای شهر و روستا که همزمان با دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری برگزار می شود،شرکت کنند.

 

 

 

 

 

 


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.