جهش تولید | جمعه، ۲۲ فروردین ۱۳۹۹

18 مرداد؛ زمان برگزاری اختتامیه طرح «نشاط معنوی» در قم - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

18 مرداد؛ زمان برگزاری اختتامیه طرح «نشاط معنوی» در قم


مسئول طرح نشاط معنوی اوقاف و امور خیریه استان قم گفت: مراسم اختتامیه این طرح روز یکشنبه 18 مرداد در مجتمع فرهنگی امامزاده سید علی(ع) برگزار خواهد شد.

مسئول طرح نشاط معنوی اوقاف قم خبر داد

 

حجت‌الاسلام سید محمدحسن مدرسی امروز در قم با اشاره به برگزاری آزمون کتبی مرحله نهایی طرح نشاط معنوی تابستان 94 در قم اظهار کرد: بر این اساس از یک‌هزار و 400 دانش‌آموز شهرستان قم که در این طرح شرکت کرده بودند، یک هزار و 300 نفر شامل دختران و پسران چهار رده سنی مختلف در آزمون کتبی شرکت داشتند.

وی افزود: آزمون کتبی طرح «نشاط معنوی» اوقاف و امور خیریه استان قم صبح روز جمعه 16 مرداد در مجتمع آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) برگزار شد.

مسئول طرح نشاط معنوی اوقاف استان قم با بیان اینکه رده‌های سنی اول و دوم در مسابقات نقاشی و حفظ حدیث شرکت کردند، گفت: همچنین شرکت‌کنندگان کلاس‌های سوم و چهارم و مقاطع بالاتر نیز در رشته‌هایی همچون قرآن و حدیث در این مسابقه حضور یافتند.

وی ادامه داد: بر اساس جدول امتیازات طرح «نشاط معنوی»، آزمون کتبی یکی از بخش‌های امتیازبندی بوده و در نهایت، در مراسم اختتامیه نفرات برتر معرفی خواهند شد.

مدرسی همچنین با اشاره به برگزاری مراسم اختتامیه این طرح روز یکشنبه 18 مرداد خاطرنشان کرد: مهمان و سخنران ویژه این مراسم که ساعت 9 روز یکشنبه در مجتمع فرهنگی امامزاده سید علی(ع) برگزار می‌شود، آیت‌الله سید محمد سعیدی تولیت آستان مقدس فاطمه معصومه(س) و امام جمعه قم خواهد بود.

به گفته وی، در این مراسم همچنین حجت‌الاسلام والمسلمین سید اسماعیل حسینی مقدم مدیرکل اوقاف قم و دیگر مدیران و معاونان اوقاف و دانش‌آموزان شرکت‌کننده در طرح «نشاط معنوی» حضور دارند.

مسئول طرح «نشاط معنوی» اوقاف استان قم عنوان کرد: در مراسم اختتامیه، برنامه‌های مختلفی همچون قرائت قرآن توسط نفرات برتر طرح، اجرای تواشیح و اهدای جایزه به برگزیدگان رده‌های مختلف سنی شامل هدایایی همچون کمک هزینه سفر به عتبات عالیات و مشهد مقدس، در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه پایان‌بخش برنامه‌های طرح «نشاط معنوی» اداره‌کل اوقاف قم در تابستان امسال، حرکت دسته عزاداری دانش‌آموزان شرکت‌کننده در این طرح از بقاع متبرکه شاخص قم در سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) خواهد بود، گفت: این دسته عزاداری روز 20 مردادماه از آستان مقدس امامزاده شاه احمد قاسم(ع) به سمت حرم مطهر فاطمه معصومه(س) حرکت کرده و در آنجا به عزاداری و نوحه‌خوانی می‌پردازند و بدین ترتیب، طرح نشاط معنوی تابستان 94 در قم پایان می‌پذیرد. / فارس

آدرس کوتاه :