جهش تولید | چهارشنبه، ۲۰ فروردین ۱۳۹۹

19 هزار و 522 رای اولی در استان قم - صفحه اصلی

 

 

19 هزار و 522 رای اولی در استان قم

19 هزار و 522 رای اولی در استان قم


رئیس هیئت اجرایی انتخابات استان در برنامه گفتگوی خبری با بیان این که 721شعبه اخذ رای برای انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا به تایید  هیئت اجرایی رسیده است گفت:تبلیغات کاندیدای شهر و روستا ازهشت صبح روزپنج شنبه بیست و یک اردیبهشت آغازشده است،و تا هشت صبح  روز قبل از شروع فرآیند انتخابات ادامه دارد.

 

سیار با اشاره به این که هجدهم اردیبهشت پس از بررسی اعتراض ها اسامی نهایی تایید صلاحیت شدگان اعلام شد گفت: 520نفر داوطلب شورای اسلامی شهر قم هستند.

 

وی با توجه به این که تبلیغات از نظر قانونی محدودیت های دارد افزود: نشستی با روسای ستادها نامزدهای ریاست جمهوری با حضور معاونت پیشگیری دادگستری کل برگزار و هماهنگی های لازم صورت گرفت.

 

رئیس هیئت اجرایی انتخابات استان در خصوص جلوگیری از تخلف تبلیغاتی خاطرنشان کرد:دستورالعمل ها از سوی وزارت کشور صادر شده و هیئت بازرسی و دبیرخانه نظارت بر تبلیغات در فرمانداری براین امر نظارت می کنند.

 

سیار افزود: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف انتخاباتی می توانند مراتب را با شماره تلفن های 37117280و37117279اطلاع دهند.

 

رئیس هیئت اجرایی انتخابات استان با توجه به این که شهرداری محل های معینی را برای تبلیغات در نظر گرفته است،گفت:هرگونه آثار تبلیغات باید با مجوز شهرداری باشد.

 

وی افزود:هر نامزد شورای اسلامی شهر به ازای هر منطقه شهرداری می تواند یک ستاد تبلیغاتی داشته باشد.

 

رئیس هیئت اجرایی انتخابات استان خاطرنشان کرد:داشتن شناسنامه و کارت ملی در روز رای گیری الزامی است.

 

مدیرکل ثبت احوال استان در ارتباط تلفنی با برنامه گفتگوی خبری گفت:782هزار نهصد و هفتاد و چهار نفرشهروند قمی واجد شرایط رای هستند که از این تعداد 19هزار و 522نفر رای اولی هستند.

 

مرادی خاطرنشان کرد:آن دسته از همشهریان که نسبت به تعویض شناسنامه خود اقدام کرده اند شناسنامه هایشان از طریق پست صادر شده است.

 

وی از فعالیت اداره کل ثبت احوال استان یک روز قبل و در روز انتخابات خبر داد و گفت:شهروندانی که موفق به دریافت شناسنامه های خود نشده اند می توانند در روزانتخابات نیزبه این اداره کل مراجعه کنند.

 

مدیرکل ثبت احوال استان خاطرنشان کرد: طبق هماهنگی های صورت گرفته با اداره پست تا روز انتخابات مراکز پست مرکزی، شهید مطهری و پردیسان برای دریافت شناسنامه متقاضیان فعال است.

 

سیار گفت:حدود 525 نفر داوطلب شورای شهر قم ودر بخش هایی چون  کهک 21نفر،سلفچگان 10،جعفریه 19  و دستجرد 17 نفر کاندید شورای اسلامی روستا هستند.

 

رئیس هیئت اجرایی انتخابات استان گفت: برای جلوگیری از تخلف انتخاباتی به منظور جمع آوری رای بیشتر، در روستاهای کمتر از صدهزار نفرجمعیت از شروط اصلی رای دهندگان سکونت یک ساله در روستا است.

 

 

 

 

 

 

 


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.