جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

2 رقیب جدید با ایثار ماهان‌تندیس قم هم‌گروه شدند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

2 رقیب جدید با ایثار ماهان‌تندیس قم هم‌گروه شدند


مدیر تیم بسکتبال با ویلچر ایثار ماهان‌تندیس قم گفت: تیم ما در مراحل سوم و چهارم رقابت‌های فصل جاری لیگ برتر بسکتبال با ویلچر باشگاه‌های کشور با دو رقیب جدید هم‌گروه شده است.

مدیر تیم بسکتبال با ویلچر ایثار ماهان‌تندیس قم:

یحیی ابطحی امروز در قم، اظهار کرد: با توجه به شیوه جدیدی که امسال از سوی انجمن بسکتبال با ویلچر فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین برای برگزاری رقابت‌های لیگ برتر در نظر گرفته شده است، در مرحله گروهی به جای سه تیم با پنج رقیب مسابقه می‌دهیم.

وی ادامه داد: در سال‌های گذشته شیوه برگزاری رقابت‌های لیگ برتر بسکتبال با ویلچر باشگاه‌های کشور به این شکل بود که هشت تیم در دو گروه چهار تیمی تقسیم می‌شدند و چهار مرحله با یکدیگر رقابت می‌کردند تا تکلیف بازی‌های مرحله پلی‌آف مشخص شود.

مدیر تیم بسکتبال با ویلچر ایثار ماهان‌تندیس قم افزود: اما امسال شیوه برگزاری بازی‌ها تفاوت کرده و با توجه به برنامه جدید انجمن بسکتبال با ویلچر فدراسیون جانبازان و معلولین در پایان مرحله دوم، تغییراتی در گروه‌های مقدماتی انجام شد.

وی عنوان کرد: بر این اساس در پایان مرحله دوم تیم‌های اول و دوم گروه نخست با تیم‌های سوم و چهارم گروه دوم هم‌‌گروه شدند و همین شیوه در گروه دوم نیز اجرا شد تا بدین ترتیب دو رقیب جدید به جمع رقبای تیم ایثار ماهان‌تندیس قم در مرحله گروهی اضافه شوند.

ابطحی خاطرنشان کرد:‌ هدف انجمن بسکتبال با ویلچر از اجرای این شیوه، رویارویی تمامی تیم‌های حاضر در لیگ برتر با یکدیگر و همچنین افزایش سطح کیفی رقابت‌هاست تا تیم ملی بسکتبال با ویلچر کشورمان با قدرت در بازی‌های پارالمپیک 2016 به مصاف حریفان خود برود.

وی یادآور شد: با توجه به این تغییرات،‌ تیم بسکتبال با ویلچر ایثار ماهان‌تندیس قم که در مراحل اول و دوم مقدماتی فصل جاری لیگ برتر بسکتبال با ویلچر باشگاه‌های کشور با تیم‌های هیئت زنجان، شهرداری اراک و آلومینیوم المهدی هرمزگان هم‌گروه بود، در مراحل سوم و چهارم با دو رقیب جدید نیز رقابت می‌کند.

مدیر تیم بسکتبال با ویلچر ایثار ماهان‌تندیس قم افزود: با توجه به جابه‌جایی صورت‌گرفته، تیم‌های هیئت زنجان و آلومینیوم المهدی هرمزگان به گروه دوم رفتند و به جای آنها تیم‌های شهرداری آمل و شهرداری تبریز رقبای جدید تیم ما در مراحل سوم و چهارم شدند.

وی خاطرنشان کرد: بدین ترتیب در مرحله سوم مسابقات فصل جاری لیگ برتر بسکتبال با ویلچر باشگاه‌های کشور که دیدارهای گروه نخست به میزبانی تیم ایثار ماهان‌تندیس قم برگزار می‌شود، ما با دو رقیب جدید و تیم شهرداری اراک سه بازی حساس در پیش داریم.

ابطحی در پایان اظهار کرد: بازی‌های مرحله سوم در گروه نخست از مقدماتی فصل 1394 لیگ برتر بسکتبال با ویلچر باشگاه‌های کشور روزهای 26 و 27 آذر ماه به میزبانی تیم ما در سالن چندمنظوره مجموعه ورزشی شهدای بهزیستی قم به انجام خواهد رسید. / فارس

آدرس کوتاه :