رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۸

2 نماینده کشتی قم کاندیدای اعزام به رقابت‌های جهانی کشتی هستند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

2 نماینده کشتی قم کاندیدای اعزام به رقابت‌های جهانی کشتی هستند


نایب رئیس هیئت کشتی استان قم گفت: دو کشتی‌گیر رده سنی نوجوانان قم برای حضور در مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جهان انتخاب شده‌اند.

نایب رئیس هیئت کشتی استان قم:

محسن وزیری امروز در قم اظهار کرد: هر دو کشتی‌گیر قم تا سال گذشته در یک وزن به مسابقات داخلی و برون‌مرزی اعزام می‌شدند، اما امسال یکی از این دو کشتی‌گیر به یک وزن بالاتر رفته و بدین ترتیب حالا شانس حضور هر دو نفر آنها در مسابقات جهانی وجود دارد.

وی ادامه داد: محمدجواد رضایی و علیرضا نجاتی کشتی‌گیران نوجوان قم در وزن 46 کیلوگرم سال‌های 92 و 93 مسابقات داخلی و برون‌مرزی هستند که امسال با صلاحدید کادر فنی تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان علیرضا نجاتی به یک وزن بالاتر آمده است.

نایب رئیس هیئت کشتی استان قم اضافه کرد: در آخرین مرحله رقابت‌های انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان شاهد درخشش هر دو کشتی‌گیر در اوزان 46 و 50 کیلوگرم بودیم به طوری که محمدجواد رضایی عنوان نخست و مقام قهرمانی وزن 46 کیلوگرم را به خود اختصاص داد.

وی یادآور شد: علیرضا نجاتی در مسابقات بین‌المللی برگزار شده به میزبانی کشور آذربایجان نخستین آزمون خود را در یک وزن بالاتر یعنی وزن 50 کیلوگرم با موفقیت پشت سر گذاشت و در آخرین مرحله رقابت‌های انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان نیز در این وزن پرفروغ ظاهر شد.

وزیری خاطرنشان کرد: نجاتی در وزن 50 کیلوگرم با وجود اینکه کار سختی داشت و با رقبایی کشتی می‌گرفت که از وی وزن بیشتری داشتند، اما عملکرد بسیار خوبی داشت و سرانجام به مقام سوم این وزن دست یافت و به عنوان یکی از امیدهای کسب مدال از مسابقات جهانی در اردوی تیم ملی باقی ماند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر اردوی آماده‌سازی تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان به میزبانی خانه کشتی شماره دو تهران در حال برگزاری است، اضافه کرد: برنامه‌های تمرینی تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان تا زمان اعزام به رقابت‌های قهرمانی آسیا پیگیری خواهد شد.

نایب رئیس هیئت کشتی استان قم تصریح کرد: ملی‌پوشان قرار است اواخر خرداد ماه در مسابقات قهرمانی آسیا حضور یابند و در تابستان سال جاری نیز به پیکارهای جهانی 2015 اعزام شوند، اما در حال حاضر اولویت اصلی تمرینات ملی‌پوشان کسب آمادگی برای اعزام به رقابت‌های قهرمانی آسیاست.

وی خاطرنشان کرد:‌ بر اساس برنامه‌ریزی کادر فنی تیم ملی و فدراسیون کشتی، نفرات دعوت شده به این اردو تا روز هجدهم خردادماه در اردو حضور خواهند داشت، در حالی که این اردو در اوزان 42، 46، 50، 54، 58، 63، 69، 76، 85 و 100 کیلوگرم تشکیل شده است.

وزیری با بیان اینکه مسابقات قهرمانی آسیا از 21 خرداد در دهلی‌نو برگزار می‌شود، در پایان عنوان کرد: از بین دو کشتی‌گیر قمی حاضر در این اردو،‌ فرنگی‌کار وزن 46 کیلوگرم یعنی محمدجواد رضایی برای اعزام به رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی نوجوانان آسیا در کشور چین تایپه انتخاب شده و علیرضا نجاتی نیز در وزن 50 کیلوگرم به همراه رضایی کاندیدای اعزام به مسابقات جهانی نوجوانان است.

آدرس کوتاه :