جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

20 مورد نقض عهد آمریکا علیه ایران در پسابرجام - صفحه اصلی

 

 

20 مورد نقض عهد آمریکا علیه ایران در پسابرجام

20 مورد نقض عهد آمریکا علیه ایران در پسابرجام


رئیس کمیته ی هسته ای مجلس شورای اسلامی  در برنامه ی گفتگوی خبری گفت:طبق قانون مصوب مهرماه 94 ،دولت و به طور اخص،وزارت امورخارجه موظف است، هر سه ماه یک بار گزارش پیشرفت برجام را به کمیسیون امنیت ملی تقدیم  می کند.

 

وی در ادامه افزود:کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی هم هر شش ماه یک بار گزارش روند برجام را به صحن علنی مجلس شورای اسلامی ارائه می کند.

 

حجت الاسلام والمسلمین ذوالنوری با اشاره به عهدشکنی آمریکایی ها در اجرای برجام عنوان کرد:تاکنون 20 مورد نقض عهد از آمریکا احصاء شده که مهم ترین آن ها تمدید قانون موسوم به داماتو،تحریم 19 شخصیت حقیقی و حقوقی و شرکت هایی که با جمهوری اسلامی همکاری داشته اند،بوده است.

 

حجت الاسلام والمسلمین ذوالنوری با توجه به این که از تحریم ایران با عنوان مادر تحریم ها یاد می شود،گفت: سنا،کنگره و رئیس جمهوری آمریکا در اجماع نظر برای تحریم ایران هستند از این رو اگر یکی از این سه ضلع قدرت تحریم ایران را نقض کند،قابلیت اجرا ندارد.

 

رئیس کمیته ی هسته ای مجلس شورای اسلامی با اشاره تحریم های ظالمانه ایران خاطرنشان کرد:بسته جامع تحریم علیه ایران به سنا پیشنهاد و در کنگره تصویب و به رئیس جمهور آمریکا برای اجرا ابلاغ شده است.

 

وی در ادامه افزود:تحریم های جدید تجمیعی از همه ی تحریم های حقوق بشری،نظامی،موشکی و هسته ای است که از آن به عنوان بزرگترین بسته تحریمی تاریخ آمریکا نام برده اند.

 

حجت الاسلام والمسلمین ذوالنوری با بیان این که ملت ایران تحریم ها رو دور زده است گفت:استفاده از ظرفیت ها و استعداد های موجود در بسیاری از موارد آثار تحریم ها را خنثی کرد.

 

رئیس کمیته ی هسته ای مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد:با اعلام تحریم،مرکز پژوهش های مجلس،کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با مشارکت دیگر کمیسیون ها طرحی به نام مقابله با اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه تهیه و پس از اصلاح با رای در مجلس  کلیات طرح به اجرا گذاشته شد.

 

وی با بیان این که طرح  مقابله با اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه طرحی قاطع در مقابل تحریم آمریکا نبود،گفت:این طرح در کمیسیون امنیت ملی اصلاح و با نظر وزارت امور خارجه و دیگر دستگاه ها تکمیل شد.

 

حجت الاسلام والمسلمین ذوالنوری افزود:در این برنامه اقدامات تروریستی و ضد حقوق بشر آمریکا در دنیا به ویژه در منطقه و جهان اسلام رصد و اعمال مجازات می شود.

 

رئیس کمیته ی هسته ای مجلس شورای اسلامی از جمله ی این مجازات ها را منع صدور روادید و مصادره ی اموال و دارایی در داخل و خارج عنوان کرد.

 

وی خاطرنشان کرد:کمیسیون اقتصادی مجلس به اتفاق وزارت اقتصاد و دارایی ظرف دو ماه آینده طرح مقابله با تحریم های اقتصادی را متناسب با اقتصاد مقاومتی آماده و به مجلس ارائه می کنند.

 

حجت الاسلام والمسلمین ذوالنوری در پایان با اشاره به این که تورم در سال 96نسبت به مدت مشابه افزایش داشته است،گفت:امیدواریم،کابینه جدید در تحقق هر چه بیشتر شعار سال،تولید و اشتغال گام بردارد و با مهار قاچاق و حمایت از تولید داخلی،اشتغال رونق یابد.

 


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.