حمایت از کالای ایرانی | پنج‌شنبه، ۲ اسفند ۱۳۹۷

24 کمیته مراسمات بزرگداشت دهه فجر را در مساجد برگزار میکنند - نمایش محتوای گفتگوی خبری

 

 لطفی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی قم گفت: برنامه های دهه فجر امسال از 12 بهمن ماه سالروز ورود امام (ره) به میهن اسلامی با حضور همه اقشار ساعت 9 صبح در حرم آغاز میشود

لطفی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی قم در گفتگوی خبری گفت: برنامه های دهه فجر امسال از 12 بهمن ماه سالروز ورود امام  (ره) به میهن اسلامی با حضور همه اقشار ساعت 9 صبح در حرم آغاز میشود و سپس مردم برای ادای احترام و گلباران راهی بیت شریف امام (ره) خواهند شد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی غبارروبی و گل افشانی گلزارهای شهدای استان در پنجشنبه هفته آینده و سر دادن شعار الله اکبر در شامگاه 21بهمن و نهایتا راهپیمایی یوم الله 22 بهمن را از دیگر برنامه های دهه فجر اعلام کردو گفت: همچنین 24 کمیته  مسئولیت برگزاری مراسمات بزرگداشت دهه  فجر را در مساجد دارند.

لطفی با بیان اینکه تفاوت انقلاب اسلامی ایران با سایر انقلاب های دنیا در خاستگاه و انقلاب کنندگان است افزود: خاستگاه انقلاب اسلا می برخاسته از مردمی بود که اولا دین واعتقادات خود را در خطر میدیدند و دوما غرور ملی آنها با از بین رفتن استقلال کشورشان توسط بیگانگان پایمال شده بود.

وی تصریح کرد: ویژگی انقلاب اسلامی ایران مردمی بودن و اسلامی بودن است که هیچگاه مشمول مرور زمان نخواهد شد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با بیان اینکه از پیروزی انقلاب اسلامی دشمن در حال تهدید و تو طئه بوده است گفت: مشخصه دوره انقلاب اسلامی وقوع جنگ سخت ازطرف تمام دنیا علیه ما بود که کشور را دچار ویرانی کرد.

لطفی افزود: دوره دوم تلاش در جهت بازسازی و آبادانی کشور بود و در دوره سوم مقابله با جنگ نرم و تهاجم فرهنگی اولویت دارد.

 حجت والاسلام روحانی رئیس دبیرخانه کانون های مساجد استان قم در تماس تلفنی با گفتگوی خبر گفت: برنامه های جامع فرهنگی به مناسبت بزرگداشت دهه فجر در 39 مسجد محروم برگزار میشود و در 10 مسجد شاخص استان سخنرانان برتر کشور با شعار مسجد کانون انقلاب اسلامی سخنرانی میکنند.

روحانی با اشاره به امضای 238 تفاهمنامه با مساجد برای برپایی برنامه های دهه فجر گفت: برپایی همایش مخصوص بانوان با عنوان نقش بانوان انقلاب اسلامی در نهضت جهانی و جشنواره ورزشی برای آقایان و خانم ها در 13 رشته از برنامه های مساجد برای بزرگداشت این ایام است.

وی افزود: در راستای پررنگ کردن حضور مردم در بزرگداشت ایام دهه فجر مسابقه ای با عنوان فجرآذین برگزار میشود که مساجد را برای این ایام تزئین میکنند و عکس آن را برای ما ارسال میکنند و به بهترین نزئین ها جوایز اهدا خواهد شد.

حمزه ای معاون فرهنگی پرورشی اداره کل آموزش وپرورش استان قم در تماس تلفنی با گفتگوی خبری با بیان برگزاری 22 برنامه به صورت عمومی در مدارس گفت: مسابقات خاطره نویسی به نقل از اولیا در خصوص انقلاب و مبارزات و مسابقات روزنامه دیواری و نقاشی در مقطع ابتدایی برگزار میشود همچنین مسابقه وصیت امام (ره) در مقطع دبیرستان برگزار میگردد.

حمزه ای افزود: 1082جلسه پرسش و پاسخ با موضوعات انقلاب اسلامی با حضور مبلغین سازمان تبلیغات اسلامی و جامعه الزهرا در مدارس برگزار میگرددو از 1000نفر از دانش آموزان شرکت کننده درمسابقات ورزشی فرهنگی هنری که به مناسبت ایام دهه فجر انجام میشود تقدیر خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: در 14 بهمن ماه با حضور مقامات عالی استان همزمان با سراسر کشور زنگ انقلاب اسلامی در مدارس نواخته خواهد شد.


آدرس کوتاه :