رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۸

250 هزار واحد مسکن مهر آماده افتتاح است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه 250 هزار واحد مسکن مهر در سطح کشور آماده افتتاح است از پایان پروژه‌های مسکن مهر تا پایان سال 95 خبرداد.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی:

 احمد اصغری مهرآبادی درمراسم افتتاح 3577 واحد مسکن استان قم که  در منطقه پردیسان برگزارشد، با اشاره به اینکه 250 هزار واحد مسکن مهر در سطح کشور آماده افتتاح‌ است، اظهار داشت: خدمات زیربنایی برخی از این واحد‌ها مانند خدمات برق، گاز و آب هنوز تامین نشده و به همین دلیل امکان افتتاح این پروژ‌ها هنوز فراهم نشده است.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه وزارت نیرو در حال تلاش برای حل مشکل خدمات زیربنایی واحد‌های مسکن مهر است، افزود: باید وزارت نیرو تلاش خود را افزایش دهد تا به برنامه وزارت راه و شهرسازی که اتمام پروژه‌های مسکن مهر تاپایان سال 95 است، برسیم.

وی با تاکید بر اینکه بر اساس مصوبه شورای پول و اعتبار همه پروژه‌های مسکن مهر نیمه تمام مشمول وام 30 میلیون تومانی شده است، خاطرنشان کرد: بانک‌های مسکن و سایر بانک‌ها موظف هستند خیلی سریع این اعتبارات رادر اختیار سازندگان مسکن مهر قرار دهند تا از برنامه معین عقب نمانیم.

مهرآبادی با اشاره به اینکه شورای پول و اعتبار در دولت یازدهم سه مصوبه داشته است، تصریح کرد: بر اساس مصوبه اول پیشنهاد شد که 25 میلیون تومان وام اعطلایی به 30 میلیون و مدت زمان بازپرداخت از 15 به 20 سال افزایش یابد.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در مصوبه سال 92 تنها با افزایش زمان بازپرداخت موافقت شد، تاکیدکرد: در مصوبه دوم شورای پول و اعتبار مصوب شد که اعتباراز 25 میلیون تومان به 30 میلیون افزایش یابد اما به این دلیل که سقف کلی این اعتبارات 50 هزار میلیارد تومان ثابت ماند تنها 270 هزار واحد را تحت پوشش خود قرار داد.

وی با اشاره به اینکه بر اساس مصوبه دوم  به791 هزار واحد وام 30 میلیون تومانی تعلق نگرفته بود، تصریح کرد: با پیگیری‌های وزارت راه و شهرسازی اخیرا در مصوبه جدید شواری پول و اعتباری همه این 791واحد‌ مشمول وام 30 میلیون تومانی شده و به بانک‌های مسکن سراسر کشور ابلاغ شده است.

مهرآبادی با بیان اینکه 50 درصد واحدهای باقی مانده مسکن مهر در مرحله نازک کاری است، خاطرنشان کرد: از بین 475 هزار واحد باقی مانده 50 درصد در مرحله نازک کاری است که با ارائه تسهیلات تا پایان خرداد ماه سال جاری تکیمل می‌شوند.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه حدود 97 هزار واحد در مرحله سفت کاری است، افزود: باقی پروژه‌ها هم در مرحله اسکلت هستند که بر اساس برنامه وزارت راه و شهرسازی امید داریم که همه پروژه‌ها را تا پایان سال 95 به اتمام برسانیم اما تحویل واحد‌ها منوط به ارائه خدمات زیربنایی است./تسنیم

آدرس کوتاه :