جهش تولید | جمعه، ۷ آذر ۱۳۹۹

2500عامل نظارتی صیانت از رای مردم را برعهده دارند - صفحه اصلی

 

 

2500عامل نظارتی صیانت از رای مردم را برعهده دارند

2500عامل نظارتی صیانت از رای مردم را برعهده دارند


رئیس هیئت نظارت بر دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری استان در برنامه گفتگوی خبری با بیان این که نظارت بر انتخابات بخشی از وظایف شورای نگهبان است گفت: وظیفه صیانت از قانون اساسی از منظر شرعی و حقوقی به عهده ی این شورا  است.

 

لطفی خاطرنشان کرد:طبق اصل چهار قانون اساسی،تشخیص هرگونه ابلاغیه مغایر با شرع مقدس برعهده ی فقهای واجد شرایط است.

 

وی افزود:هیئت نظارت بر انتخابات از طریق گزینش و با گذراندن دوره های آموزشی لازم انتخاب شده اند.

 

رئیس هیئت نظارت بر دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با توجه به این که هیئت نظارت مرکزی متشکل از هیئت استان ها و بخش های تابعه است گفت: در هر استان تعرفه ها مشخص و مهرهای انتخاباتی وصندوق ها صادر شده است.

 

لطفی افزود: نظارت بر انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا بر عهده ی هیئت سه نفره مجلس شورای اسلامی در استان و نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری را شورای نگهبان برعهده دارد که هر دو هیئت در هماهنگی با هم پیش می روند.

 

وی  با اشاره به این که به منظور آسایش شهروندان درروز انتخابات 245 شعبه به شعب اخذ رای اضافه شده است ،گفت : جمعا 669 شعبه در قالب 721 صندوق روز 29 اردیبهشت آرای مردم استان را اخذ خواهند کرد.

 

 رئیس هیئت نظارت بر دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان این که در هر شعبه اخذ رای سه نفر بر روند برگزاری انتخابات نظارت می کنند،کفت جمعا 2500 عامل نظارتی وظیفه صیانت از رای مردم را بر عهده دارند.

 

وی در پایان گفتگوی خبری از هماهنگی کامل هیئت نظارت و اجرایی انتخابات خبر داد و گفت:از ابتدایی ترین زمان شروع انتخابات تا زمان اخذ رای و شمارش آرا ،هیئت نظارت بر انتخابات وارد عمل می شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.