رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

2500میلیارد تومان بودجه شهرداری در سال 97 - صفحه اصلی

 

 

2500میلیارد تومان بودجه شهرداری در سال 97

سقائیان نژاد شهردار قم در برنامه گفتگوی خبری گفت:بودجه سال گذشته شهرداری قم 2200میلیارد تومان بوده است که به بالای 85 درصد از آن رسیدم و در این زمینه نسبت به سایر کلان شهر ها بالاتر بوده ایم .

سقائیان نژاد با بیان اینکه امسال 2500میلیارد تومان بودجه برای شهرداری پیش بینی شده است گفت: بودجه شهر قم تک محصولی و وابسته به فروش تراکم است و صنعت ساختمان در حال حاضر در رکود است پس باید به سمت کسب درآمد از طریق نوسازی که درآمدی پایدار است برویم.

وی با اشاره به اینکه 1480میلیارد از بودجه امسال در موضوعات عمرانی هزینه میشود عنوان کرد:  برای تملک و آزاد سازی بستر پروژه هایی مانند عمار یاسر ، ادامه خیابان سمیه تا آذر و چهارمندان ، بلوار فردوسی و بلوار جمهوری در بودجه سال 97 تخصیص انجام شده است.

شهردار قم تصریح کرد: 97 درصد پروژه بلوار آیت الله بروجردی اجرا شده که تا پایان ماه مبارک رمضان افتتاح میگردد و  پردیسان را از بن بست خارج خواهد کرد.

سقائیان نژاد افزود: با راه اندازی بلوار آیت الله بروجردی و تکمیل بلوار زائر ترافیک بلوار غدیر کاهش میابد و همچنین برای آزادسازی مسیر بلوار شهید آوینی در شهرک مهدیه مذاکرات انجام شده و این مسیر نیز به مسیرهای پردیسان اضافه خواهد شد.

وی از افتتاح پروژه آیت الله بروجردی در عید فطر و زیرگذر کریمی تا نیمه شعبان خبر داد و گفت: پروژه باغ پرندگان در سال 97 انجام می شود و پروژه پارک جنگلی 1000 هکتاری از دانشگاه مفید تا جمکران با امکانات تفریحی امسال آغاز میشود و تا 4 سال دیگر به بهره برداری میرسد.

شهردار قم ابراز کرد:  برای تکمیل پروژه های 9دی ، تقاطع غیر همسطح کیوانفر و نوسازی ناوگان حمل و نقل شهری در بودجه امسال بودجه در نظر گرفته شده است همچنین برای احداث 12 پل عابر پیاده مکانیزه 6 میلیارد تومان تخصیص داده شده است.

سقائیان نژاد با اشاره به اینکه در اجرای فضاهای سبز باید به سمت استفاده از گونه های کم آب گیاهی برویم گفت: استفاده از پساب برای آبیاری فضاهای سبز در دستور کار است همچنین برای آبیاری تحت فشار فضاهای سبز اقدامات اقدامات انجام گرفته است.

وی با اشاره به توقف 13 ساله پروژه شهید کاظمی گفت: طرح قبلی این پروژه 9طبقه بوده است که با توجه به در نظر گرفتن موقعیت مکانی این پروژه و منافع شهری به 4 طبقه تبدیل شده است و موانع احداث و تکمیل این پروژه در حال انجام است.

شهردار قم با بیان وجود معضل پارکینگ در شهر قم گفت: پروژه پارکینگ شرقی حرم با ظرفیت 3 هزار پارکینگ تعرف شده است و بعد از خیابان ارم ، پروژه پیاده رو کردن خیابان 4 مردان در دستور کار قرار دارد.

سقائیان نژاد خاطرنشان کرد: بی آر تی های کنونی در شهر استاندارد نیستند و مسیرهای جدید  بی آر تی برای پروژه های بلوار فردوسی و آیت الله بروجردی در نظر گرفته شده است.

وی از بهره برداری مسیر 4.7کیلومتری مونوریل در سال 97خبر داد و گفت: مسیر مونو ریل نمیتواند کاربرد ترافیکی داشته باشد و برای این مسیر کاربرد های توریستی متناسب با آن تعریف شده است.

شهردار تصریح کرد: فاز اول مترو امسال تکمیل میشود و احداث مسیر دو مترو از امسال آغاز میشود..

سقائیان نژاد تاکید کرد: بر شرکت های طرف قرارداد با شهرداری نظارت انجام میشود و حقوق های کارگران در کمترین زمان ممکن پرداخت میگردد.


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.