جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

3 فرنگی‌کار قم نامزد اعزام به رقابت‌های قهرمانی جهان - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

3 فرنگی‌کار قم نامزد اعزام به رقابت‌های قهرمانی جهان


3 کشتی‌گیر نوجوان استان قم با دعوت از سوی کادر فنی تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان نامزد اعزام به مسابقات کشتی نوجوانان جهان هستند.

در رده ی سنی نوجوانان؛

ملی‌پوشان کشتی فرنگی استان قم که در آخرین انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان رتبه‌های بسیار خوبی کسب کرده‌اند اکنون برای شرکت در دور جدید تمرینات آماده‌سازی تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان کشورمان به اردوی آماده‌سازی این تیم دعوت شده‌اند.

‌هر سه نماینده‌ای که از استان قم برای حضور در مرحله جدید تمرینات و برنامه‌های آماده‌سازی تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان کشورمان دعوت‌ شده‌اند چند ماهی است که جزء نفرات اردونشین به شمار می‌روند و همگی سابقه چند میدان بین‌المللی را در کارنامه دارند.

مهدی قربانی در وزن 42 کیلوگرم، محمدجواد رضایی در وزن 46 کیلوگرم و علیرضا نجاتی در وزن 50 کیلوگرم نفراتی هستند که در ماه‌های اخیر به نمایندگی از هیئت کشتی استان قم در اردوها و برنامه‌های آماده‌سازی تیم ملی حضور دارند و یکی از آنها یعنی رضایی به تازگی از مسابقات قهرمانی آسیا بازگشته است.

از بین این سه کشتی‌گیر در مسابقات اخیر کشتی فرنگی 2015 قهرمانی نوجوانان آسیا که در دهلی‌نو پایتخت هندوستان به انجام رسید تنها محمدجواد رضایی به نمایندگی از استان قم به میدان رفت و با شایستگی توانست عنوان نایب قهرمانی و نشان نقره نوجوانان آسیا را کسب کند.

مهدی قربانی نیز به عنوان یکی از استعدادهای آینده کشتی فرنگی کشورمان همراه با دیگر ملی‌پوشان در مسابقات بین‌المللی ترکیه به میدان رفت اما نتوانست به مدالی دست یابد ولی علیرضا نجاتی با صلاحدید کادر فنی تیم ملی تا کنون به هیچ رویداد برون‌مرزی در سال جاری نرفته است.

این در حالی است که علیرضا نجاتی سال گذشته در جام بین‌المللی کودک و جام میسختای گرجستان با شایستگی تمام حریفان خود را از پیش رو برداشت و به مقام نخست و عنوان قهرمانی دست یافت و نماینده کشورمان در مسابقات جهانی 2014 بود.

محمدجواد رضایی در وزن 46 کیلوگرم مسابقات کشتی فرنگی نوجوانان قهرمانی آسیا در دور نخست به قرعه استراحت برخورد کرد و در دور دوم برابر حریفی از کشور قزاقستان به میدان رفت و تلاش خود برای کسب مدال را با یک پیروزی بسیار خوب آغاز کرد.

کسب دو پیروزی ارزشمند دیگر موجب شد تا فرنگی‌کار خوش‌آتیه استان قم در مسابقات کشتی فرنگی نوجوانان آسیا همچنان پرفروغ ظاهر شده و به فینال وزن 46 کیلوگرم راه یابد اما در جدال حریفی از قرقیزستان با وجود اینکه یکی از بهترین‌ کشتی‌های خود را به نمایش گذاشت تن به شکست داد تا به مقام دوم و عنوان نایب قهرمانی این پیکارها نائل شود.

هم اکنون هر سه کشتی‌گیر با نظر مثبت و مساعد کادر فنی تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان کشورمان که در رأس آنها علی اشکانی قرار دارد به اردوی تیم ملی دعوت شده‌اند تا در مرحله جدیدی از برنامه‌های آماده‌سازی ملی‌پوشان نوجوان حضور یابند و تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان کشورمان با قدرت در مسابقات کشتی فرنگی سال 2015 قهرمانی جهان به مصاف حریفان برود.

آدرس کوتاه :