رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

3 هزار زن عضو شوراهای اسلامی هستند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

3 هزار زن عضو شوراهای اسلامی هستند


رئیس شورای عالی استان‌ها گفت: بیش از 3 هزار نفر از اعضای شورای اسلامی شهرها و روستاها را بانوان تشکیل می‌دهند که نقش سازنده و ارزشمندی در شوراها ایفا می‌کنند.

غلامرضا بصیری‌پور امروز در نخستین همایش بانوان عضو شوراهای اسلامی شهرهای سراسر کشور با اعلام اینکه 117 هزار عضو هم اکنون در شوراهای اسلامی در سراسر کشور داریم گفت: این تعداد در 38 هزار بخش شورایی در حال فعالیت هستند.

 وی با اشاره به حضور پررنگ بانوان در شوراهای اسلامی افزود: بیش از 3 هزار نفر از اعضای شورای اسلامی شهرها و روستاها را بانوان تشکیل می‌دهند که نقش سازنده و ارزشمندی در شوراها ایفا می‌کنند.

رئیس شورای عالی استان‌های کشور با اعلام اینکه 2.5 درصد جمعیت شورای اسلامی شهرها و روستاها را بانوان تشکیل می‌دهند بیان کرد: برگزاری این جلسات می‌تواند زمینه‌ساز ارتباط هر چه بیشتر و هم‌فکری میان آنها باشد.

بصیری‌پور با بیان اینکه بانوان انگیزه بسیار زیادی برای کار دارند تاکید کرد: باید از این ظرفیت استفاده کرده و در گسترش کارها تلاش کرد.

وی با بیان اینکه شوراهای اسلامی شهر به بانوان اعتماد بالایی دارند یادآور شد: روسای شورای شهر در دو شهر سنندج و کرج از بانوان هستند و علاوه بر آن بسیاری از بانوان شوراها ریاست کمیسیون‌ها را بر عهده دارند.

آدرس کوتاه :