رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۸

3 چهره شاخص به سطح اول دو و میدانی کشور معرفی کردیم - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


رئیس هیئت دو و میدانی استان قم گفت: در رقابت‌های لیگ امیدهای کشور سه چهره شاخص به سطح اول دو و میدانی کشور معرفی کردیم.

رئیس هیئت دو و میدانی استان قم:

علی رضایی امروز در قم، اظهار کرد: یقین دارم که اگر امکان حضور در مسابقات لیگ برتر دو و میدانی بزرگسالان کشور را داشتیم دو و میدانی‌کاران ما به همان اندازه که در لیگ امیدها درخشیدند در لیگ برتر نیز موفق ظاهر می‌شدند.

وی ادامه داد: بارها گفته‌ام که قم سرشار از استعدادهای ناب در مواد و رشته‌های مختلف دو و میدانی است و هنوز هم بر این باور تاکید می‌کنم که چنانچه امکانات بیشتری در اختیار داشته باشیم و مهمترین نیاز هیئت یعنی موضوع بودجه رفع شود در صدر برترین‌‌های دو و میدانی کشور قرار می‌گیریم.

رئیس هیئت دو و میدانی استان قم بیان کرد: دو و میدانی‌کاران قم با دست خالی و بدون کمترین ادعا و چشم‌داشت وارد رقابت‌های سخت و طاقت‌فرسا لیگ و قهرمانی کشور می‌شوند و به لطف خدا با انگیزه و پرتوان ظاهر شده و مدال‌های ارزنده‌ای نیز کسب می‌کنند.

وی در ادامه از موفقیت دو و میدانی‌کاران قم در کسب سه مدال از مسابقات دو و میدانی لیگ امیدهای کشور خبر داد و عنوان کرد: دو و میدانی‌کاران قم امسال در حالی با حریفان خود در رقابت‌های لیگ امید کشور به رقابت پرداختند که این لیگ در دو مرحله به انجام رسید و برترین‌های خود را شناخت.

رضایی یادآور شد: خوشبختانه هر دو مرحله رقابت‌های لیگ دو و میدانی قهرمانی امیدهای کشور با درخشش دو و میدانی‌کاران قم همراه بود و در مواد و رشته‌های مختلف مدال کسب کردیم تا یک‌بار دیگر ثابت کنیم که دو و میدانی قم در سطح اول رقابت‌های کشوری حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.

وی با بیان اینکه مسابقات مرحله دوم و پایانی لیگ دو و میدانی قهرمانی امیدهای کشور به میزبانی مجموعه آفتاب انقلاب تهران به انجام رسید، ابراز کرد: با برنامه‌ریزی فدراسیون دو و میدانی رقابت‌های قهرمانی امیدهای کشور در رده سنی زیر 21 سال برگزار شد.

رئیس هیئت دو و میدانی استان قم با بیان اینکه مسابقات لیگ امیدها استعدادهای جدیدی به سطح اول دو و میدانی ایران معرفی کرد، افزود: به نظر من این قهرمانان به زودی جا پای بزرگان دو و میدانی کشور می‌گذارند و از آنها باید به عنوان پشتوانه‌های آینده دو و میدانی ایران بیشتر حمایت کرد.

وی با اشاره به پایان مرحله دوم لیگ امیدهای کشور در مجموعه اختصاصی آفتاب انقلاب تهران، خاطرنشان کرد: در این مسابقات 114 ورزشکار از استان‌های سراسر کشور در 24 ماده با یکدیگر به رقابت پرداختند در حالی که مرحله نخست این مسابقات مرداد ماه سال جاری در تهران برگزار شده بود.

رضایی با اشاره به موفقیت نمایندگان قم در کسب سه مدال این بازی‌ها، عنوان کرد: در رشته 400 متر با مانع محمد سبب‌کار از قم با زمان 57 ثانیه و 16 صدم ثانیه در جایگاه نخست ایستاد و قهرمان شد، ضمن اینکه مهدی نظامی از لرستان در مکان دوم ایستاد و علی الهی از خراسان رضوی سوم شد.

وی در پایان اظهار کرد: در رشته پرش با نیزه دو تن از استعدادهای دو و میدانی قم حضور داشتند در حالی که حسین فلاح از تهران با رکورد چهار متر قهرمان شد، علی جبارپور و حسین میرزایی هر دو از تیم هیئت دو و میدانی قم با رکورد سه متر در رده‌های دوم و سوم ایستادند./ فارس

آدرس کوتاه :