حمایت از کالای ایرانی | یک‌شنبه، ۴ فروردین ۱۳۹۸

3000 نیروی پلیس امنیت را در شب چهارشنبه آخر سال تامین میکنند - نمایش محتوای گفتگوی خبری

 

 جانشین فرماندهی انتظامی استان قم گفت: بیش سه هزار نیروی پلیس در شب چهارشنبه آخر سال در 50 نقطه ترافیکی و امنیتی حضور خواهند داشت ودر صورت لزوم با تمام توان با برهم زنندگان نظم اجتماعی مقابله خواهند کرد.

سرهنگ درویش جانشین فرماندهی انتظامی استان قم در برنامه گفتگوی خبری گفت: بیش سه هزار نیروی پلیس در شب چهارشنبه آخر سال در 50 نقطه ترافیکی و امنیتی حضور خواهند داشت ودر صورت لزوم با تمام توان با برهم زنندگان نظم اجتماعی مقابله خواهند کرد.

درویش افزود: برخورد با ناهنجاری ها در شب چهارشنبه آخر سال در دوبخش مقابله با استفاده از مواد محترقه غیر مجاز و دست ساز و ایجاد کنندگان بی نظمی های اجتماعی و اخلال گران در نظم عمومی انجام خواهد گرفت.

وی تصریح کرد: اشخاصی که در شب چهارشنبه آخر سال به هرصورت ایجاد ناهنجاری کنند توسط پلیس دستگیر خواهند شد و تا پایان تعطیلات در بازداشت باقی خواهند ماند همچنین وسایل نقلیه برهم زنندگان نظم تا پایان تعطیلات نوروز توقیف میماند.

جانشین فرماندهی انتظامی استان با اشاره به اقدامات پیشگیرانه پلیس برای کاهش آسیب ها در شب چهارشنبه آخر سال گفت:پلیس به صنوف توزیع کننده مواد اشتعال زا هشدارهای لازم را داده است و با همکاری با آموزش پرورش آموزش های رو در رو با دانش آموزان انجام گرفته همچنین به خانواده ها توسط رسانه های دیداری شنیداری و مجازی توصیه های لازم ارائه شده است.

درویش تصریح کرد: در شب چهارشنبه آخر سال  پوشش عملیاتی و مانور در تمام نقاط شهر انجام میشود و با استفاده از فناوری نوین و کنترل هوشمند شهر توسط دوربین های ثابت و متحرک تمام تحرکات برای فرآیند شناسایی و دستگیری برهم زنندگان نظم زیر نظر قرار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه تماس های مردم با پلیس در شب چهارشنبه سال به 15هزار تماس میرسد گفت:پلیس تعداد زیادی از مجرمین حرفه ای را در ایام پایان سال دستگیر کرده تا مانع فعالیت های این مجرمین در روز های پایان سال شود و تامین امنیت جامعه در برابر عده ای قلیل هنجارشکن از اولویت های پلیس است.

جانشین فرماندهی انتظامی استان با اشاره به توقیف 42 هزار مواد محترقه در روزهای گذشته گفت: پلیس مکان هایی که امکان خرید و فروش این مواد را دارند دائما بررسی میکند و گزارشات مردمی را در این زمینه با جدیت پیگیری میکند.

درویش خاطرنشان کرد: محدودیت های ترافیکی فردا شب برای مناطقی که اقتضا کند انجام خواهد شد و مکان های تجاری نیز به اقتضا در بعضی مناطق تعطیل خوهد شد.

وی ابراز کرد: پلیس مخالف شادی مردم در سایه نظم پذیری و قانون پذیری نیست اما از مردم در برابر آسیب هایی که توسط هنجارشکنان ایجاد میشود ایستادگی میکند.

جانشین فرماندهی انتظامی استان تاکید کرد: خانواده ها فرزندان خود را در شب چهارشنبه آخر سال بیشتر کنترل و مراقبت کنند تا شاهد آسیب ها برای کودکان و نوجوانان در این شب نباشیم .

جعفری مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم در تماس تلفنی با گفتگوی خبری گفت: 1200مدرسه در ایام آخر سال در زمینه نکات ایمنی شب چهارشنبه آخر سال آگاه سازی شده اند و درمدارس سطح شهر به صورت ایستگاه محور توسط آموزش رو در رو خطرات استفاده از مواد محترقه و آتش زا بیان شده است.

جعفری تصریح کرد: امکانات اطفای حریق در اختیار سایر نهاد ها و بسیج قرار گرفته است و در سال گذشته 4 نفر از نیروهای آتشنشانی در شب چهارشنبه سال دچار آسیب شدند.

فراهانی معاون مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی در تماس تلفنی با گفتگوی خبری گفت: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده امکانات پیش بیمارستانی و موتور آمبولانس در مکانهای مختلف در نظر گرفته شده است و بیمارستان ها آمادگی کامل برای پذرش مصدومین شب چهارشنبه آخر سال را دارند.

فراهانی خاطرنشان کرد: میزان مصدومان شب چهارشنبه آخر سال هر سال نسبت به سال قبل کاهش داشته است و امید میرود آمار مصدومین امسال نیز کمتر از سال گذشته باشد.


آدرس کوتاه :