جهش تولید | جمعه، ۷ آذر ۱۳۹۹

31 شهریور آخرین مهلت ثبت نام در مسابقات سراسری قرآن - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

31 شهریور آخرین مهلت ثبت نام در مسابقات سراسری قرآن


مسئول امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم گفت: ثبت نام از شرکت‌کنندگان در سی و هشتمین دوره مسابقات سراسری قرآن سازمان اوقاف تا 31 شهریور ادامه دارد.

مسئول امور قرآنی اداره کل اوقاف قم عنوان کرد

 سید محمد صالح‌نژاد با بیان اینکه ثبت نام برای شرکت در سی‌و‌هشتمین دوره مسابقات سراسری سازمان اوقاف تا 31 شهریور ماه ادامه دارد اظهار کرد: در استان قم، این مسابقات در مرحله شهرستانی در بخش‌های یک و دو قم، کهک و دستجرد برگزار خواهد شد.

وی افزود: مرحله شهرستانی این دوره از مسابقات نیمه اول مهر ماه برگزار می‌شود و مسابقات مرحله استانی هم نیمه دوم آبان ماه خواهد بود.

مسئول امور قرآنی اداره کل اوقاف استان قم با بیان اینکه امسال به دلیل حذف رده‌های سنی زیر 18 سال شاهد کاهش نسبی شرکت‌کنندگان خواهیم بود گفت: تاکنون در سطح استان قم 1500 نفر از خواهران و برادران برای شرکت در مرحله شهرستانی مسابقات نام‌نویسی کرده‌اند.

وی ادامه داد: این مسابقات در رشته‌های مختلفی همچون قرائت، ترتیل، حفظ 5 جزء، 10 جزء، 20 جزء و حفظ کل، اذان، ابتهال، مدیحه‌سرایی و همخوانی قرآن کریم برگزار می‌شود.

صالح‌نژاد با اشاره به اینکه شرکت‌کنندگان در مرحله شهرستانی به شرط کسب حد نصاب امتیاز به مرحله استانی راه می‌یابند خاطرنشان کرد: در مسابقات مرحله نهایی و کشوری نیز بر اساس کیفیت مسابقات برگزار شده و همچنین سابقه استان‌ها در سال‌های گذشته، سهمیه‌ها مشخص خواهند شد.

مسئول امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم عنوان کرد: امسال هم کارگاه‌های آموزشی برای آن دسته از شرکت‌کنندگان که به مسابقات ملی راه یافته‌اند برگزار می‌شود.

آدرس کوتاه :