جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

31 میلیارد ریال برای ایمن سازی بوستان های شهر قم اختصاص یافت - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

31 میلیارد ریال برای ایمن سازی بوستان های شهر قم اختصاص یافت


یکصد و سی و پنجمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر قم در حالی برگزار شد که در این جلسه، 31 میلیارد ریال برای ایمن سازی بوستان های این شهر اختصاص یافت.

در جلسه شورای شهر؛

تصویب این لایحه در حالی صورت گرفت که چندی پیش شهروندان قمی حادثه دلخراشی را شاهد بودند، حوالی ساعت 20 و 30 دقیقه پنجشنبه ۲۱ خرداد ماه امسال نوجوانی ۱۲ ساله در حال بازی در برخورد با تیر چراغ روشنایی در قسمتی از فضای سبز خیابان 20 متری امام حسین(ع) قم جان خود را از دست داد.

این حادثه به صورت ناگهانی و به علت بروز ایراد فنی در قسمت تیر روشنایی در خیابان 20 متری امام حسین خیابان مفتح جنوبی کوچه 4 و در منطقه ۴ شهرداری قم به وقوع پیوست.

مرگ این نوجوان در حالی رخ داد که بهار سال گذشته نیز دختر بچه ای چهار ساله در منطقه فضای سبز واقع در میدان روح الله قم در حادثه مشابهی با برخورد با تیر برق دچار برق گرفتگی و سپس مرگ شده بود.

31 خرداد ماه امسال شهردار قم در جمع اعضای شورای اسلامی این شهر به دارا بودن مشکلات ایمنی عدیده در بوستان های قم معترف شد.

سید مرتضی سقائیان نژاد در جلسه رسمی شورای شهر قم با اشاره به اینکه تمامی 38 بوستان منطقه یک شهری قم مورد بررسی قرار گرفته و تمام آن ها غیر ایمن می باشد گفت: باید این واقعیت که بوستان های قم غیر ایمن است را بپذیریم و اقدامات لازم را در این زمینه انجام دهیم.

وی عنوان داشت: ایمنی تنها به مساله برق بوستان ها مرتبط نیست بلکه باید در اقدامات عمرانی و مبلمان شهری نیز به مساله ایمنی توجه لازم صورت پذیرد.

اما امروز در یکصد و سی و پنجمین جلسه شورای شهر قم پس از بررسی پنج لایحه انجام توافق با شخصیت های حقیقی و حقوقی ارائه شده از سوی کمیسیون امور زیربنایی شورای شهر و رای آوردن همه لایحه ها شاهد ورود بحث حساس ایمنی بوستان های شهر به جلسه بودیم.

حجت الاسلام سید محمد آتش زر رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر قم در مورد لایحه ایمن سازی بوستان های این شهر گفت: ایمن سازی بوستان های شهر به مبلغ 31 میلیارد ریال با رعایت تشریفات قانونی بعد از تصویب در کمیسیون خدمات شهری نیز بررسی خواهد شد.

وی ادامه داد: شهرداری چهار ردیف بودجه پیشنهادی را برای تامین مبلغ مذکور به شورای شهر برای تصویب پیشنهاد داده است.

حسن بختیاری نایب رییس شورای اسلامی شهر قم نیز در این مورد گفت: ایمن سازی بوستان های سطح شهر از ردیف پروژه بلوار مرجعیت و پردیسان، تملک خیابان چمران، ردیف ایمن سازی فضای سبز منطقه چهار و ردیف مطالعات ساماندهی بافت فرسوده تامین بودجه خواهد شد.

وی همچنین از بررسی اولیه در مورد ردیف های مذکور در کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر قم خبر داد.

عباس ذاکریان سخنگوی شورای شهر نیز بیان داشت: پس از حادثه برق گرفتگی اخیر، چراغ های بسیاری از بوستان های شهر خاموش است و شهرداری جرات روشن کردن چراغ ها را ندارد لذا هر چه سریع تر باید پروژه ایمن سازی بوستان ها آغاز شود.

وی افزود: باید شاهد پایان زودهنگام پروژه ایمن سازی باشیم و قرارداد پیمانکاری به گونه ای منعقد شود که تا پایان امسال به پایان رسیده و فروردین 95 بوستان ها به صورت ایمن قابل بهره برداری باشند.

شهردار قم نیز در مورد این لایحه گفت: عدم وجود چاه ارت در بوستان ها باعث شده است که نگهداری آن ها از نظر تشکیلاتی دچار مشکل باشد و تغییر ولتاژ در سطح پارک ها مشکل اصلی در نا امن بودن برخی بوستان ها به شمار می رود.

سید مرتضی سقائیان نژاد افزود: بر همین اساس و با مطالعات صورت گرفته مقرر شد لایحه ای سه میلیارد تومانی برای ایمن سازی بوستان های قم ارائه و تشریفات قانونی نیز رعایت شود.

وی یادآور شد: آسیب شناسی بحث ایمنی بوستان ها طی دو ماه گذشته در سطح شهر صورت گرفته است و به همین دلیل تاخیری که در ارائه لایجه صورت گرفته منطقی است.

این لایحه دو فوریتی در نهایت به رای اعضا گذاشته شد و به تصویب اعضای شورای شهر قم رسید.

آدرس کوتاه :