جهش تولید | جمعه، ۷ آذر ۱۳۹۹

350 اثر به دبیرخانه کنگره ملی شعر کرامت ارسال شد - صفحه اصلی

 

 

350 اثر به دبیرخانه کنگره ملی شعر کرامت ارسال شد

350 اثر به دبیرخانه کنگره ملی شعر کرامت ارسال شد


فلاحی معاون فرهنگی آستان مقدس حضرت معصومه(س)در برنامه گفتگوی خبری با اشاره به برنامه های مختلف آستان در ایام سال از دهه کرامت به عنوان بهار برنامه های فرهنگی یاد کرد و گفت:معرفی شخصیت والای  بانوی کرامت،الگو سازی و ترویج فرهنگ زیارت با محوریت استانی و ملی و فراملی در دستور کار است.

 

وی با توجه به شعار دهه ی کرامت،در شادی اهل بیت (ع)شاد باشیم افزود:آستان مقدس حضرت معصومه در دهه کرامت به این شعار توجه ویژه و اجرای برنامه هایی شاد برای زائران و مجاوران این بارگاه در نظر دارد.

 

حجت الاسلام والمسلمین فلاحی با توجه این که تمامی ارادتمندان برای زیارت کریمه اهل بیت نمی توانند به شهر قم مشرف شوند از برپایی کاروان سفیران کریمه خبر داد و گفت:این کاروان متشکل از روحانیون مداحان و خادمان آستان مقدسه هستند وامسال تنها در 10 استان به معرفی شخصیت بانوی کرامت می پردازند.

 

وی با اشاره به این که امیداست کاروان سفیران کریمه در سال های آتی استان های بیشتری را با فرهنگ و سیره حضرت فاطمه معصومه آشنا کنند افزود:کاروان سفیران کریمه در استان به دیدار زندانیان زن،معلولان و خانواده های شهیدان می رود.

 

معاون فرهنگی آستان مقدس حضرت معصومه(س) خاطرنشان کرد: آستان مقدس حضرت معصومه با همکاری دانش آموختگان  جامعه المصطفی،در قالب بسته های فرهنگی به معرفی بانوی کرامت در اقصی نقاط جهان پرداخته است.

 

حجت الاسلام والمسلمین فلاحی با اشاره به برنامه های دهه کرامت در سطح ملی گفت:برپایی ایستگاه کریمانه،تدوین بسته های فرهنگی،غرفه های کودک و نوجوان،پاسخگویی به سوالات شرعی و مشاوره از جمله برنامه های هر ساله ی دهه کرامت درآستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) است. 

 

حسینی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی در ارتباط تلفنی با بیان این که دهه ی کرامت فرصت خوبی برای بیان فضایل حضرت معصومه (س)و بردار بزرگوارشان امام رضا(ع)است گفت:وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جشنواره بین المللی امام رضا(ع) را هر ساله در 31استان کشور و بیش از 77 کشور در راستای ترویج گفتمان دینی و معرفی این دو شخصیت والا برگزار می کند.

 

وی با بیان این که استان قم جایگاه ویژه ای در شعر آیینی دارد افزود:نخستین کنگره ملی شعر کرامت زیرمجموعه جشنواره امام رضا(ع)در شهر مقدس قم برگزار می شود.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به این که 350 اثر به دبیرخانه کنگره ملی شعر کرامت ارسال شده است گفت:100 اثر برتر در کتابی با عنوان شعر کرامت چاپ  و نشر می شود.

 

 حجت الاسلام والمسلمین فلاحی با اشاره به این که فضای مجازی فرصت خوبی برای فرهنگسازی دینی و مذهبی  است از تدوین نرم افزار های چند زبانه با محوریت معرفی بانوی کرامت خبر داد.

 

عابدی مدیرکل روابط عمومی شهرداری در ارتباط با برنامه با اشاره به شعار امسال دهه کرامت گفت:شهرداری سعی در ایجاد فضای بصری شاد در شهر و برگزاری برنامه های مفرح در بوستان ها نموده است.

 

وی از دیگر برنامه های شهرداری در این دهه را حرکت نمادین کاروان گل و برگزاری مراسم باشکوه با عنوان شمیم ریحان ویژه دختران در مرکز همایش های شهرداری نام برد.

 

مدیرکل روابط عمومی شهرداری با اشاره به خدمت رسانی به زوار در مبادی شهر افزود:در تلاش هستیم مدت اقامت زوار را در شهر کریمه اهل بیت افزایش دهیم.

عابدی از رونمایی کتاب عکس با موضوع خواهر خورشید باحضور تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س)خبر داد و گفت: این کتاب شامل 268عکس از هنرمند عکاس حسامی نژاد است.

 

فلاحی نسب معاون فرهنگی آستان حضرت معصومه(س)در پایان گفتگوی خبری با اشاره به این بارگاه حضرت معصومه(س)در کنار حوزه علمیه ظرفیت عظیمی برای تبلیغ دین مبین اسلام است گفت:برگزاری جشن طوبای کرامت با هدف تجلیل از حافظان قرآن کریم گامی ارزشمند برای معرفی اسلام ناب محمدی در عرصه ی بین المللی است.

 


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.