جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

4 هزار نفر در دوره‌های آموزشی هلال احمر قم شرکت کردند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

4 هزار نفر در دوره‌های آموزشی هلال احمر قم شرکت کردند


مسئول اداره آموزش جمعیت هلال احمر استان قم از برگزاری و اتمام 70 دوره محلی، 108 دوره مقدماتی، هشت دوره تکمیلی و هشت دوره ی تخصصی در سال جاری خبر داد و گفت: در مجموع 4 هزار نفر در این دوره‌های آموزشی شرکت کردند.

در پنج ماه نخست امسال

مجتبی محمدیان امروز در قم به تشریح فعالیت‌های اداره آموزش معاونت امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قم پرداخت و از برگزاری 194 دوره آموزشی در سطوح مختلف و در چهار زمینه پیشگیری، آمادگی، پاسخگویی و مقابله و نیز عادی سازی و حمایت روانی از ابتدای سال جاری تا کنون خبر داد.

وی گفت: از این تعداد، 70 دوره هشت ساعته با عنوان نیاز محلی و مربوط به آموزش‌های مرتبط با فعالیت‌های شغلی و صنفی بوده است که این نوع از دوره‌ها معمولا با اعلام نیاز واحد‌های صنفی و با پشتیبانی علمی و تجهیزاتی اداره آموزش جمعیت هلال احمر قم برگزار می‌شود.

مسئول اداره آموزش جمعیت هلال احمر استان قم ادامه داد: در سال جاری 108 دوره مقدماتی 35 ساعته نیز در این اداره برگزار شده است که شرکت کنندگان با کسب نمره بالای 14 موفق به دریافت گواهینامه گذراندن این دوره می‌شوند و این گواهینامه‌ها، علاوه بر اینکه پیش نیاز دوره‌های بالاتر آموزشی در نظر گرفته می‌شود، به عنوان آموزش ضمن خدمت کارمندان رسمی نیز کاربرد دارد.

وی همچنین به برگزاری هشت دوره 80 ساعته تکمیلی عمومی و نیز هشت دوره تکمیلی تخصصی در گرایش‌های امداد و نجات اشاره کرد و افزود: داوطلبان پس از گذراندن آموزش‌های تئوری و عملی و دوره تکمیلی عمومی، در صورت تمایل می‌توانند در تیم‌های امداد جمعیت هلال احمر سازماندهی شوند.

محمدیان گفت: در دوره‌های تکمیلی تخصصی، داوطلبان در بخش امداد با مباحثی همچون تغذیه در بحران و حمایت‌های روانی آشنا می‌شوند. در بخش نجات، با توجه به حوادث و خطرات محتمل در استان، آموزش‌های لازم را فرا می‌گیرند که از جمله آنها می‌توان به جستجو و نجات در کوهستان و جاده اشاره کرد.

وی ادامه داد: داوطلبانی که دوره‌های ذکر شده را با موفقیت به پایان برسانند، برای سازماندهی و حفظ آموزش‌ها به اداره عملیات معاونت امداد و نجات سپرده می‌شوند و از میان آنها افراد دارای شرایط و مدارک مناسب برای دوره‌های تربیت مربی انتخاب شده و با گذراندن موفق این دوره، می‌توانند وارد چرخه آموزشی اداره آموزش شوند.

مسئول اداره آموزش جمعیت هلال احمر استان قم افزود: آماده ارائه خدمات آموزشی به هر جمع 20 تا 25 نفره خواهان فراگیری مباحث امداد و نجات در سراسر استان قم هستیم و این آموزش‌ها علاوه بر شهر مقدس قم در بخش‌های دیگر استان نیز ارائه می‌شود. همچنین شرکت در دوره‌های مقدماتی بدون شرط سنی و شرکت در دوره‌های تکمیلی برای افراد دارای حداقل مدرک دیپلم امکان پذیر است.

وی اضافه کرد: امیدواریم با تلاش شبانه روزی همکاران در اداره آموزش جمعیت هلال احمر قم روز به روز بر تعداد افراد آموزش دیده استان اضافه شود./ فارس

آدرس کوتاه :