جهش تولید | یک‌شنبه، ۹ آذر ۱۳۹۹

485 مصدوم حاصل حوادث ترافیکی قم در هفته گذشته - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

485 مصدوم حاصل حوادث ترافیکی قم در هفته گذشته


رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قم گفت: در حوادث هفته گذشته 396 تصادف در قم رخ داد که براثر این تصادفات 485 نفر مصدوم شدند.

باقری خبر داد؛

محمد جواد باقری با اشاره به تماس‌های صورت گرفته در طول هفته گذشته بیان کرد: در این مدت 6 هزار و 991 تماس با مرکز فوریت‌های پزشکی قم برقرار شد که در این راستا هزار و 226 ماموریت اورژانسی انجام شد.

وی با تبیین ماموریت‌های شهری و جاده‌ای گفت: از مجموع ماموریت‌های انجام شده 112 مورد به حوادث جاد‌ه‌ای و یک‌هزار و 114 مورد نیز به حوادث شهری بود.

رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی قم با اشاره به تصادفات هفته گذشته گفت: در این مدت 396 مورد تصادف در قم رخ داد که 350 مورد آن به حوادث شهری و 46 مورد آن به حوادث جاده‌های استان اختصاص داشت.

وی شمار مصدومان این تصادفات را مورد توجه قرار داد و گفت: 485 نفر در حوادث ترافیکی هفته گذشته مصدوم شدند که 175 مورد آن به صورت سرپایی و 308 نفر نیز به مراکز درمانی انتقال یافتند.

باقری در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه حوادث موتور سواری، بخشی از حوادث قم را به خود اختصاص می‌دهد بیان کرد: در این مدت 273 مورد ماموریت اورژانسی به موتورسیکلت سواران اختصاص داشت که 328 مجروح برجای گذاشت که از این شمار 136 نفر به صورت سرپایی درمان شده و 192 نفر به مراکز درمانی سطح شهر منتقل شدند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به حادثه واژگونی مینی‌بوس در جاده سلفچگان اشاره کرد و گفت: این حادثه مقابل نیروگاه حرارتی رخ داد که بر اثر این حادثه  10 نفر مجروح شدند که چهار آمبولانس برای انتقال مجروحان اعزام شد.

رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی استان قم همچنین واژگونی خودروی پراید را مورد توجه قرار داد و گفت: این حادثه که در جاده راهجرد به وقوع پیوست سه مجروح برجای گذاشت.

باقری به وقوع حادثه دیگری اشاره و خاطرنشان کرد: براثر  واژگونی موتورسیکلت سه نفر به شدت مصدوم شدند و براثر برخورد عابر و خودرو در مقابل امامزاده جعفر(ع) یک نفر مجروح شد.

آدرس کوتاه :