رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۸

5 ناجی غریق قم در مسابقات قهرمانی کشور معرفی شد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


دبیر هیئت نجات غریق و غواصی استان قم از مشخص شدن ترکیب تیم اعزامی قم به رقابت‌ با برترین‌های نجات غریق و غواصی قهرمانی کشور خبر داد.

دبیر هیئت نجات غریق و غواصی استان قم:

جواد صادقیان امروز در قم اظهار کرد: بیست و پنجمین دوره رقابت‌های نجات غریق ساحلی، دریایی و استخری قهرمانی کشور از ششم تا نهم مهر ماه به میزبانی هیئت نجات غریق و غواصی استان مازندران در خزرآباد شهر ساری برگزار می‌شود و شرکت کنندگان در مجتمع رفاهیِ، ‌فرهنگی و ورزشی وزارت کشور استقرار می‌یابند.

وی ادامه داد: ورزشکاران اعزامی هیئت قم برای حضور موفق در رقابت‌های قهرمانی نجات غریق و غواصی کشور ابتدا در پیکارهای انتخابی با یکدیگر مسابقه دادند تا برترین‌ها شناسایی شده و بعد از انجام تمرینات لازم و سپری کردن اردوی آماده‌سازی تیم، راهی پیکارهای قهرمانی کشور شوند.

دبیر هیئت نجات غریق و غواصی استان قم با بیان اینکه این مسابقات به مناسبت گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس برگزار خواهد شد، بیان کرد: تیمی متشکل از پنج ورزشکار متخصص و آماده در رشته نجات غریق به نمایندگی از قم در این رقابت‌ها حضور می‌یابد.

وی ادامه داد: پیکارهای انتخابی با هدف شناخت برترین‌ها برای اعزام به رقابت‌های قهرمانی ساحلی، دریایی و استخری مردان کشور با شرکت تمام مدعیان برگزار شد تا تیم منتخب را از این رقابت‌ها شناسایی کرده و یک تیم آماده برای رقابت با حریفان راهی شمال کشور شود.

صادقیان بیان کرد: مسابقات انتخابی را همزمان با گرامیداشت هفته دفاع مقدس در دو بخش آقایان و بانوان در دو استخر شهید حسین دخانچی ویژه بانوان و استخر حجاب ویژه آقایان برگزار کردیم و از بین ناجیانی که واجد شرایط شرکت در رقابت‌ها بودند، چهره‌های برتر مشخص شدند.

دبیر هیئت نجات غریق و غواصی استان قم خاطرنشان کرد: پیش‌بینی ما این است که امسال پیکارهای قهرمانی کشور به مراتب بهتر از سال‌های گذشته و در سطح کیفی و فنی بالاتری برگزار ‌شود، به همین دلیل هدف ما این است تیمی متشکل از برترین‌های استان را به این رقابت‌ها اعزام کنیم تا با کسب مقام به قم بازگردد.

وی یادآور شد: در سال‌های اخیر رقابت‌های نجات غریق کشور با شرکت برترین‌های این رشته برای قم نیز نتایج خوبی به دنبال داشته و در واقع با وجود اینکه مانور چندان زیادی روی درخشش ورزشکاران این هیئت صورت نگرفته، اما موفقیت‌های خوبی توسط نمایندگان قم کسب شده است.

صادقیان با ابراز رضایت از برگزاری رقابت‌های انتخابی مردان استان در این رشته، بیان کرد: هیئت نجات غریق و غواصی استان قم همانند بسیاری از هیئت‌های ورزشی در مناسبت‌های مهم سال مسابقات و برنامه‌های مختلف ورزشی و فرهنگی متنوعی را برنامه‌ریزی می‌کند و همواره رقابت‌های استانی در اولویت مهم‌ترین برنامه‌های این هیئت ورزشی قرار دارند.

وی در ادامه به ترکیب تیم اعزامی مردان هیئت نجات غریق و غواصی قم به رقابت‌های قهرمانی کشور اشاره کرد و افزود: کاظم برغمدی، مهدی گائینی، مهدی زارعی، محمدمهدی شمس‌لطیفی و علیرضا اسماعیلی ترکیب تیم نجات غریق قم را در این دوره از رقابت‌ها تشکیل می‌دهند./ فارس

آدرس کوتاه :