جهش تولید | چهارشنبه، ۱۴ خرداد ۱۳۹۹

55 هزارکارگر در قم بیمه شده اند - صفحه اصلی

 

 

55 هزارکارگر در قم بیمه شده اند

55 هزارکارگر در قم بیمه شده اند


عضو هیئت مدیره کانون عالی کارگری کشوری در برنامه ی گفتگوی خبری با بیان این که درقرن اخیر جمعیت کارگری بیش از نیمی از جمعیت کشورها را تشکیل می دهد گفت:در کشور ما به لحاظ این که در صنعت و اقتصاد قوی نیستیم کارگران در جایگاه مطلوب خود نیستند.

 

شوکت با توجه به شعار سال،اقتصاد مقاومتی،تولید و اشتغال افزود:رهبر معظم انقلاب به قشر کارگر اهمیت ویژه ای داده اند،و در واقع تولید و اشتغال بر سایر مولفه ها چون امنیت شغلی،بهره وری و پیشرفت صنعتی و اقتصادی تاثیر می گذارد.

 

مدیر روابط کار اداره کل تعاون و رفاه اجتماعی در ارتباط تلفنی با برنامه گفتگوی خبری با اشاره به مشکلات بیمه کارگران گفت:براساس ماده 148 قانون کار یکی از الزامات کارفرما و کارگر،پرداخت حق بیمه کارگران است،بازرسان بر پرداخت نظارت می کنند و درصورتی که کارفرما امتناع کند از طریق هیئت حل اختلاف قابل پیگیری است.

 

آرانی بیان کرد: 55هزارکارگر بیمه شده مشمول قانون کار در استان قم وجود دارد که با این وجود نیمی از جمعیت استان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند.

 

عضو هیئت مدیره کانون عالی کارگری کشوری با بیان این که تشکل های کارگری در کشور کارآمدی لازم را ندارند گفت:در کشورهای صنعتی،تشکل های کارگری از جمله مراکز تصمیم گیری اجتماعی و اقتصادی هستند.

 

آرانی، مدیر روابط کار اداره کل تعاون و رفاه اجتماعی استان با اشاره به این که تشکل های کارگری در قم به مراتب وضعیت بهتری در سطح کشور دارند،گفت: دراستان300 از اتشکل کارگری به 450 تشکل رسیده ایم.

 

عضو هیئت مدیره کانون عالی کارگری کشوری درمورد ایمنی محیط کار کارگران تصریح کرد:آموزش در زمینه ایمن سازی باید به روز رسانی شود و ما به لحاظ ایمنی عقب هستیم،در 10 سال گذشته بیش از 25 هزار حادثه در محیط کار رخ داد که این امر نیازمند عزم جدی مسئولان برای ارتقای ایمنی محیط کار است.

 

شوکت در پایان گفتگوی خبری با اشاره به معایب قرارداد موقت کارگر گفت:این قرداد درکوتاه مدت 90 درصد به ضرر کارفرما است چرا که کارگر امنیت شغلی ندارد و بازدهی مطلوب را در محیط کار نخواهد داشت.

 

وی افزود: سامانه جامع کار ایران برگرفته از قانون کشورهای اروپایی حوزه ی اسکاندیناوی مطابق فرهنگ کشور ایران تنظیم و به مجلس و وزارت کارو رفاه اجتماعی ارائه شده که با اجرای آن قرارداد موقت و امنیت شغلی کارگران حاکم می شود.

 

 

 

 


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.