سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۳۰ دی ۱۴۰۰

60 مسجد قم زیر پوشش شبکه اینترانت محراب قرار دارند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

60 مسجد قم زیر پوشش شبکه اینترانت محراب قرار دارند


مدیرکل تبلیغات اسلامی قم گفت: شبکه اینترانت محراب را برای مساجد استان طراحی کرده ایم و در حال حاضر 60 مسجد زیر پوشش این شبکه قرار دارند.

حجت الاسلام اسکندری؛

حجت الاسلام والمسلمین عباس اسکندری در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه قم در شبستان امام خمینی (ره) حرم مطهر حضرت معصومه (س)، با بیان اینکه جلوگیری از فضاهای مجازی امکان پذیر نیست و باید تلاش کنیم فضای امن اینترنتی ایجاد کنیم، اظهار کرد: با ایجاد شبکه اینترانت محراب، فضایی پاک و مطمئن ایجاد شده است تا کاربران از ضررها و آسیب های موجود در فضای مجازی در امان باشند.

وی به ویژگی های فضای مجازی اشاره و خاطرنشان کرد: باید دستگاه های فرهنگی کشور در نهایت هوشمندی از این فناوری جدید بهره ببرند و فضای امنی را برای فرزندان خود در آن ایجاد کنیم.

وی اظهار کرد: سازمان تبلیغات اسلامی و موسسه تبیان گام های خوب و موثری را در این زمینه برداشته است تا زیان های اینترنت را مهار کند و زمینه را برای بهره مندی از خوبی ها و فواید این فضا فراهم سازد.

اسکندری با بیان اینکه خلاءهای زیاد فکری و تبلیغی در شهر ما وجود دارد از اخذ مجوز تاسیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان قم خبر داد و گفت: همچنین برنامه هایی برای حضور روحانیان و مبلغان در نقاط حاشیه ای شهر و مناطقی که خلاء فکری و فرهنگی دارند در نظرگرفته شده است تا باحضور روحانیون در مناطق مختلف ضمن آشنایی جوانان با آموزه های دینی و فرهنگی، خلاءهای تبلیغی را نیز جبران کنند.

وی با بیان اینکه در عرصه فرهنگی یک دستگاه به تنهایی قادر به انجام همه برنامه ها نیست، خواستار تعامل و مشارکت همه دستگاه ها و اقشار مردم در این زمینه شد و خاطرنشان کرد: محورهای تبلیغی سازمان تبلیغات اسلامی نیازمند پشتیبانی مسوولان و کمک نیکوکاران و مردم خیر است.

وی به اهتمام این اداره کل به برنامه های قرآنی در سطح استان قم اشاره کرد و گفت: در مناسبت های گوناگون در طول سال برنامه تفسیر قرآن کریم با همکاری نهادها و موسسه های مرتبط در مساجد سطح قم برگزار می شود که امسال در 330 مسجد جلسه تفسیر قرآن داشته ایم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم؛ توجه به مسائل قرآنی، انجام کارهای فرهنگی در عرصه های گوناگون، اعزام مبلغ به نقاط مختلف کشور به مناسبت های مختلف، برگزاری برنامه های متنوع در بحث اوقات فراغت در تابستان، برگزاری دوره های آموزشی برای ائمه جماعات مساجد را از جمله اقدامات این اداره کل نام برد.

وی در بخش دیگر سخنان خود یاد شهیدان به ویژه شهدای هفتم تیر را گرامی داشت و گفت: جای آنها در بین امت خالی است اما مردم آنان را فراموش نمی کنند چرا که شهیدانی همچون؛ بهشتی، سعیدی، مفتح، غفاری و روحانیان عظیم الشانی که پشت سر امام خمینی (ره) حرکت کردند و از هیچ کوششی دریغ نکردند؛ مردم آنها را فراموش نمی کنند چراکه آنان از جنس مردم بودند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم به جنایت های منافقان اشاره کرد و گفت: امروز منافقان که بیشترین جنایات را در قبال این مردم انجام داده اند، آواره کشورهای گوناگون جهان هستند و دست گدایی به سوی دشمنان اسلام دراز کرده اند.

وی همچنین به خدمات روحانیت در طول تاریخ اسلام اشاره و بیان کرد: روحانیون بزرگواری که در کنار مردم بوده اند با مردم عهد بسته اند که در کنار آنها، دین و پشت سر رهبرشان باشند و روحانیت در همه دوران ها در حفظ، نگهداری و حمایت از اسلام و قرآن کوتاهی نکرده است و تا ظهور حضرت ولی عصر (عج) نیز کوتاهی نخواهد کرد.

وی با بیان اینکه ملت ایران به ولایت فقیه، مرجعیت شیعه و روحانیت اعتماد دارد، گفت: روحانیت شیعه با استقامت، با ایمان و با صلابت در عرصه های سیاسی حضور دارد و از حقایق اسلام دفاع می کند و این مردم نیز پیمان بسته اند که حسین وار پای اهداف انقلاب اسلامی ایران بایستند.

اسکندری در بخش دیگر سخنان خود، به سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی اشاره کرد وگفت: نظام جمهوری اسلامی ایران آنچنان مقتدرانه در عرصه بین المللی ایستاده است که با وجود نقشه های دشمنان نظام و اسلام علیه این مملکت، امروز شاهد فروپاشی دشمنان اسلام هستیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم خاطرنشان کرد: دنیا بداند که ایران با داشتن رهبری هوشمند و ملتی منسجم و متحد و روحانیت شیعه باقی می ماند تا شاهد مرگ همه استکبار جهانی باشد.

آدرس کوتاه :