حمایت از کالای ایرانی | یک‌شنبه، ۴ فروردین ۱۳۹۸

6000شهید و 11000 جانباز در استان قم داریم - نمایش محتوای گفتگوی خبری

 

 هاشمی مدیر کل بنیاد شهید و ایثارگران قم گفت: جامعه هدف بنیاد شهید در استان قم 9470نفر در بخش شهدا ، 44197 نفر در بخش جانبازان و 2887نفر در بخش مربوط به آزادگان است.

هاشمی مدیر کل بنیاد شهید و ایثارگران قم در برنامه گفتگوی خبری گفت: 6000شهید و 11000 جانباز در استان قم داریم و جامعه هدف بنیاد شهید در استان قم 9470نفر در بخش شهدا ، 44197 نفر در بخش جانبازان و 2887نفر در بخش مربوط به آزادگان است.

هاشمی با اشاره به پیشرفت 80درصدی پروژه توانبخشی ایثارگران  گفت: جانبازان 70 درصد، شیمیایی و اعصاب و روان  تحت برنامه های پالایش سلامت  بررسی و ویزیت میشوند و  بیمارستان های طرف قرارداد والدین شهدا و جانبازان 70 درصد را کاملا رایگان پذیرش و مداوا میکنند.

وی تصریح کرد: پیگیر ساخت کلینیک  برای جامعه ایثارگران هستیم و احداث مرکز اعصاب و روان پردیسان پس از تامین بودجه عملیاتی خواهد شد و جانبازان اعصاب و روان هم اکنون در مراکز اردبیل و شهریار درمان مقطعی میشوند.

مدیر کل بنیاد شهید و ایثارگران با بیان پرداخت حق پرستاری برای نگهداری از والدین شهدا گفت: مراکز توانبخشی طرف قرارداد با بنیاد شهید امور توانبخشی والدین شهدا را انجام میدهند.

هاشمی عنوان کرد: جانبازان تحت پوشش بیمه تکمیلی از مراکز درمانی استفده میکنند و بیمه گذار تهیه داروهای خاص هر جانباز را متعهد شده است.

وی ابراز کرد: جانبازان ورزشکار قم در رشته های تیرکمان ، تفنگ بادی و والیبال نشسته حضور درخشانی دارند و اخیرا تیم والیبال نشسته موفق به کسب مقام قهرمانی لیگ شد.

مدیر کل بنیاد شهید قم خاطرنشان کرد :گلزار شهدای علی بن جعفر 3500مزار شهید ، گلزار شیخان 850مزار شهید ،گلزار شهدای شاه ابراهیم 450 مزار شهید و در شاه سید علی 14 مزار شهید و 77 گلزار شهدا در روستاها داریم که مرمت و بازسازی این گلزار ها در سال 93 آغاز و انجام پذیرفته است.

هاشمی تصریح کرد: طرح سپاس با دیدار اعضای ارگانها ، نهادها و مراجع عظام با خانواده شهدا برای پاسداشت مقام صبر استقامت و بردباری در استان قم انجام میشود.


آدرس کوتاه :