حمایت از کالای ایرانی | پنج‌شنبه، ۲۲ آذر ۱۳۹۷

7000نفر در مرحله سوم اردوی راهیان نور از مناطق عملیاتی جنوب بازدید میکنند - نمایش محتوای گفتگوی خبری

 

 معاون هماهنگ کننده سپاه علی بن ابیطالب گفت: در مرحله سوم اعزام راهیان نور امسال 7000نفر از 15 اسفند ماه تا 15 فروردین ازمناطق عملیاتی دفاع مقدس در جنوب کشور بازدید میکنند.

سرهنگ بیطرفان معاون هماهنگ کننده سپاه علی بن ابیطالب در گفتگوی خبری گفت: در مرحله سوم اعزام راهیان نور امسال 7000نفر از 15 اسفند ماه تا 15 فروردین ازمناطق عملیاتی دفاع مقدس در جنوب کشور بازدید میکنند.

بیطرفان افزود: اقشار مختلف در مراکز گوناگون برای اعزام ثبت نام کرده اند و از عموم مردم در مساجد محلات با توجه به ظرفیت موجود ثبت نام به عمل آمده که روزانه 5دستگاه اتوبوس به همراه عوامل در قالب کاروان های 44نفره اعزام میشوند.

وی عنوان  کرد: اشخاصی که قصد عزیمت به مناطق عملیاتی جنوب با خودروی شخصی را دارند میتوانند در 3ناحیه مقاومت استان اعم از ناحیه مقاومت امام حسین (ع) با شماره 09359503327 (مناطق حرم جمکران آذر 19دی چهارمردان بلوار امین)و ناحیه مقاومت امام حسن (ع) با شماره 09100144599 (مناطق پردیسان شهرک قدس جمهوری) و ناحیه مقاومت امام رضا (ع) با شماره 09904615265 (مناطق نیروگاه شاه ابراهیم میدان امام) برای ثبت نام تماس بگیرند و از امکان اسکان و پذیرایی محیا شده در مناطق عملیاتی جنوب استفاده کنند.

معاون هماهنگ کننده سپاه علی بن ابیطالب تصریح کرد: دانش آموزان و دانشجویانی که به مناطق عملیاتی اعزام میشوند بار اولی هستند و در این دوره از 2000دانشجو ثبت نام شده است که تاکنون 1200نفر از دانشجویان اعزام شده اند.

بیطرفان با بیان اینکه استاندار ریاست ستاد راهیان نور در استان را بر عهده دارد گفت: دستگاههای و نهادهای استان کمیته های اجرایی ستاد راهیان نور هستند و ارگان هایی مثل فرمانداری شهرداری کمیته امداد اتاق اصناف آموزش و پرورش بنیاد شهید و دانشگاه علوم پزشکی در جهت پشتیبانی راهیان نور فعالیت میکنند و انتظار میرود در طول سال تمام دستگاهها این سفر را در دستور کار خود قرار دهند.

وی با اشاره به اینکه از تمام ظرفیت ها برای حضور قابل توجه مردم در این عملیات فرهنگی گسترده استفاده میشود گفت: حدود 30درصد از هزینه اعزام راهیان نور از بودجه سپاه علی بن ابیطالب تامین میشود و مابقی توسط مراکز و نهاد های استان و افراد شرکت کننده در این اردو پرداخت میشود.

معاون هماهنگ کننده سپاه علی بن ابیطالب خطر نشان کرد: 8 دستگاه اعزام خاص برای کمیته  داشته ایم و دیگر مجموعه ها مثل اصناف و طلاب تا سقف ظرفیت اعزام میشوند ،همچنین 10 دستگاه اتوبوس برای راهیان نور دریای اعزام میشوند.

بیطرفان از اعزام هنرمندان و مستند سازان به مناطق عملیاتی جنوب خبر داد و تصریح کرد: کتاب دل نوشته های دانش آموزان از اردوی راهیان نور در سال گذشته تهیه و چاپ شده است که در اختیار علاقمندان قرار گرفته است.

وی ابراز کرد: جانبازان سر افراز دفاع مقدس به صورت عمومی در محلات ثبت نام میکنند و با خودروی شخصی  به مناطق عملیاتی خواهند رفت.

معاون هماهنگ کننده سپاه علی بن ابیطالب عنوان کرد: اردوی راهیان نور 4 روز به طول می انجامد و برای هر کاروان مدیر ، روحانی و راوی در نظر گرفته شده که در بازدید از یادمان های مناطق مختلف عملیاتی دفاع مقدس روایان به بیان خاطرات و معرفی مناطق میپردازند.


آدرس کوتاه :