جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

8 کاتاروی قم به تیم ملی ایران دعوت شدند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

8 کاتاروی قم به تیم ملی ایران دعوت شدند


هشت کاتاروی قم با درخشش در مسابقات کاتا جودو قهرمانی کشورT جواز حضور در اردوی تیم ملی اعزامی به رقابت‌های برون‌مرزی 2015 را به دست آوردند.

با کسب مدال از مسابقات قهرمانی کشور

با درخشش کاتاروهای قم در مسابقات کاتا جودو قهرمانی کشور، بار دیگر چهره‌های شاخص این رشته، نماینده استان مستعد و توانمند قم در تیم ملی کاتا جودوی اعزامی به رقابت‌های برون‌مرزی 2015 از جمله مسابقات قهرمانی مردان آسیا شدند.

این درحالی است که کاتا جودو از یک‌دهه قبل تا کنون با حضور در رقابت‌های قهرمانی آسیا و جهان و همچنین میادین مختلف بین‌المللی افتخارات زیادی را برای ورزش استان قم کسب کرده و با سرمایه‌گذاری بر روی رده‌های سنی پایه همچنان به پیشرفت خود ادامه می‌دهد.

کاتاروهای قم بعد از اینکه در سال 1393، هم به رقابت‌های کاتا جودو قهرمانی آسیا اعزام شدند و هم در مسابقات کاتا جودو قهرمانی جهان به میدان رفتند، امسال نیز با کسب چهار مدال رنگارنگ از مسابقات کاتا جودو قهرمانی کشور، کاندیدای اعزام به رقابت‌های آسیایی 2015 هستند.

بر اساس برنامه‌ریزی فدراسیون جودو و کوراش کشورمان، دهمین دوره رقابت‌های کاتا جودو قهرمانی کشور که جنبه انتخابی تیم ملی را نیز داشت، با حضور 100 کاتارو از استان‌های مختلف کشور به میزبانی سالن شهید افراسیابی تهران برگزار شد و مدال‌های نقره و برنز چهارفرم ،به نمایندگان قم تعلق گرفت.

نفرات برتر کاتاهای مختلف در حالی معرفی شدند که مسابقات در رشته‌های ناگه‌نوکاتا، کیمه‌نوکاتا، گوشین جوتسوکاتا، جونوکاتا و کاتا مه‌نو کاتا به انجام رسید و نمایندگان قم در کیمه‌نوکاتا، گوشین‌ جوتسوکاتا و کاتا مه‌نو کاتا به چهار مدال این دوره از پیکارها دست‌یافتند.

در پایان رقابت‌های رشته ناگه نو کاتا، تیم گلستان قهرمان شد، تیم همدان در جایگاه دوم ایستاد و تیم اعزامی از هیئت جودو و کوراش استان قم با ترکیب محمدجواد بشارتی و مجتبی اسماعیل‌پور، با قرار گرفتن در جایگاه سوم، مدال برنز این دوره از مسابقات را به دست آورد.

در رشته کیمه نو کاتا مسابقات کاتا جودو قهرمانی مردان کشور نیز تیم مازندران به مقام قهرمانی دست یافت و تیم اعزامی از هیئت قم با ترکیب محسن قاسم‌لو و سیدعلی میرسپاسی بالاتر از تیم هیئت اصفهان، عنوان نایب‌قهرمانی را کسب کرد و به نشان نقره رسید.

با پایان رقابت‌های رشته گوشین جوتسو کاتا مسابقات قهرمانی کشور، تیم تهران قهرمان شد، تیم همدان در جایگاه دوم ایستاد و تیم هیئت جودو و کوراش استان قم با ترکیب محمدرضا صحرایی و محمدحسن سالاری از چهره‌های شاخص کاتا جودو قم به نشان برنز بسنده کرد.

تیم اعزامی هیئت جودو و کوراش استان قم تنها در رشته جونو کاتا در بین مدال‌آوران قرار نگرفت اما در رشته کاتا مه‌نو کاتا بعد از تیم اصفهان با ترکیب مهدی عظیمی و فخرالدین رضایی عنوان دوم و مقام نایب‌قهرمانی پیکارهای کاتا جودو قهرمانی کشور در سال 1394 را از آن خود کرد.

دو مدال نقره و دو نشان برنز مسابقات سال 1394 کاتا جودو قهرمانی کشور درحالی به تیم قم اختصاص یافت که در مسابقات سال 1393 کاتا جودو ایران، تیم قم با کسب یک‌طلا، دو نقره و یک‌برنز، موفق به کسب مقام نایب‌قهرمانی مسابقات کاتا جودو قهرمانی کشور شده بود.

// فارس

آدرس کوتاه :