رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۸

854 خانواده زیر پوشش کمیته امداد قم صاحب‌خانه شدند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


مدیرکل کمیته امداد امام خمینی قم گفت: در سال گذشته 854 خانواده مورد حمایت دارای مسکن شده‌اند و از فروردین امسال نیز احداث 170 واحد را آغاز کرده‌ایم.

مدیرکل کمیته امداد قم:

به نقل از روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی استان قم، عبدالله جلالی مدیرکل کمیته امداد امام خمینی این استان در دیدار استاندار تسلسل باطل فقر را یادآور شد و تقویت فرهنگ، اقتصاد و علم مددجویان و فرزندانشان را بهترین راهکار برای این موضوع دانست.

 

وی اولویت‌های کمیته امداد قم و راهبردهای آن را در زمینه‌های اشتغال، مسکن، درمان، ازدواج و امور فرهنگی و تحصیلی عنوان کرد و گفت: یکی از مشکلات به‌وجود آمده در انجام طرح‌های مرتبط با این موضوعات، عدم همکاری برخی از دستگاه‌هایی است که معمولا بخشی از منابع و یا نیازهای فقرا و محرومین در اختیار آنها بوده و از استاندار قم برای رفع این مشکل فقرا و ایتام استمداد می‌طلبیم.

جلالی مهاجرت به قم و حاشیه‌نشینی، زنانه شدن فقر و عدم ارائه گزارش و بیلان کار موسسات خیریه موازی‌کار که گاهی مجوز هم ندارند را از مشکلات مرتبط با فعالیت‌های کمیته امداد برشمرد و ساماندهی و نظارت بر عملکرد موسسات را خواستار شد.

وی گفت: در کنار این مشکلات کمیته امداد قم در توسعه مشارکت‌های مردمی، طرح اکرام ایتام و اوقات فراغت دانش‌آموزان و دانشجویان طی سال‌های اخیر رتبه‌های نخست و برتر را در کشور و استان کسب کرده و طی ارزیابی‌های استانداری قم نیز به‌عنوان دستگاه برتر معرفی شده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان قم الگوی ساخت مسکن توسط این نهاد را در کشور منحصر عنوان کرد و گفت: در این طرح مددجو تا پایان سال گذشته با 15 میلیون تومان و امسال با 25 میلیون تومان صاحب یک واحد دو خوابه حدود 100 مترمربعی از منازل دو یا سه طبقه حیاط‌دار می‌شود که حتی یک ریال هم اقساط ندارد.

وی افزود : طی سه سال گذشته 854 خانواده مورد حمایت دارای مسکن شده‌اند و از فروردین امسال نیز احداث 170 واحد را آغاز کرده‌ایم که هیچ‌گونه اعتبار دولتی ندارد و این پروژه‌ها تنها به کمک خیرین و مشارکت مددجویان در حال احداث است.

استاندار قم نیز در این دیدار کار امداد را در عین زحمت فراوان، پرثواب دانست و افزود: سعی شود در ارتقای آگاهی فرهنگ و علم و دانش مددجویان در کنار توانمندسازی آنها تلاش شود.

سید مهدی صادقی افزود: در کمک به نیازمندان و حمایت از کمیته امداد در کنار این نهاد مقدس می‌ایستیم.

صادقی تاکید کرد: تلاش کنید سطح آگاهی گردانندگان امور و سرویس‌گیرندگان بالا برود تا خدمت‌رسانی بهتر و با سهولت انجام شود./ فارس

 

آدرس کوتاه :