جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۱ آذر ۱۳۹۹

سیزدهمین اجلاسیه سراسری مدیران و موسسان حوزه های علمیه خواهران به میزبانی قم برگزار می شود - صفحه اصلی

 

 

سیزدهمین اجلاسیه سراسری مدیران و موسسان حوزه های علمیه خواهران به میزبانی قم برگزار می شود

سیزدهمین اجلاسیه سراسری مدیران و موسسان حوزه های علمیه خواهران به میزبانی قم برگزار می شود


دبیر سیزدهمین اجلاسیه سراسری مدیران و موسسان حوزه های علمیه خواهران در برنامه گفتگوی خبری با بیان این که این گردهمایی هردو سال یک بار از مجموعه ای از فرهیختگان و صاحبنظران حوزه فرهنگ و دین که متشکل از 370 نفر از نمایندگان ولی فقیه در استان ها و ائمه جمعه ی شهرستان ها و سایر علمایی که اقدام به تاسیس حوزه های علمیه خواهران کرده اند،برگزار می شود گفت:امسال این اجلاسیه با سخنرانی تصویری آیت الله مکارم شیرازی در مجتمع یاوران مهدی مسجد مقدس جمکران آغاز به کار می کند.

 

حجت الاسلام والمسلمین اسماعیل نیا موضوع سیزدهمین اجلاسیه نقش حوزه های علمیه خواهران در کاهش و پیشگیری آسیب های اجتماعی و به مدت سه روز به میزبانی قم،شهر عش آل محمد(ص)برگزار می شود.

 

وی هدف از برگزاری این همایش را گسترش هجمه های دشمنان علیه دین و آموزه های دینی بیان کرد و افزود:این دشمنی ها علیه دین دغدغه بزرگی برای رهبر معظم انقلاب و مراجع و علما شده است.

 

دبیر سیزدهمین اجلاسیه سراسری مدیران و موسسان حوزه های علمیه خواهران خاطرنشان کرد:از محورهای اساسی این همایش تبیین وضعیت موجود کشور از حیث فرهنگی و اجتماعی است که در این راستا چهره های سرشناس کشوری و مسئولین مانند رئیس مجلس شورای اسلامی به تحلیل آسیب های اجتماعی می پردازند و در محور دیگر راه های برون رفت از این معضل توسط مراجع و علما بررسی و هم اندیشی می شود.

 

وی از بررسی 6کارگروه زن و خانواده در این همایش با محوریت های تحکیم خانواده، ،باورها و رفتارهای دینی ،عفاف و حجاب ،فضای مجازی،تولید و مصرف، سلامت جسم و روان خبر داد.

 

حجت الاسلام والمسلمین اسماعیل نیا با اشاره به این که رهبرمعظم انقلاب از حوزه های علمیه خواهران به عنوان آبروی نظام یاد کردند گفت:نقش تاثیر حوزه های علمیه خواهران برای برون رفت از آسیب های اجتماعی با هم افزایی همه دستگاه های مرتبط و امضای تفاهم نامه بین نهادهای متولی صورت می پذیرد.

 

دبیر سیزدهمین اجلاسیه سراسری مدیران و موسسان حوزه های علمیه خواهران با بیان این که حوزه علمیه خواهران مولود انقلاب اسلامی است گفت:100هزار طلبه ی خواهر در 500مدرسه اشتغال به تحصیل دارند و 37هزار مبلغه خواهر به سراسر کشور اعزام می شوند که ظرفیت عظیمی به شمار می رود.

 

وی عنوان کرد:فعالیت 7هزار طلبه خواهر وبلاگ نویس و  شبکه کوثر نت که بزرگترین شبکه علمی و دینی بانوان در جهان است،با پاسخگویی  به شبهات دینی در تبیین  اسلام ناب محمدی نقش موثری دارند.

 

  

 

 


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.