سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۷ شهریور ۱۴۰۰

در شهر

 

 

در شهر

  • تهیه کننده و گزارشگر: آقای علیزاده
  • تصویربرداران: آقاین عبادی و تقوی
  • تدوینگر: خانم ظهری

"افراد، مسئولین، خودشان را در معرض نقد و انتقاد قرار بدهند و پاسخگو باشند و پاسخ بدهند و تبیین کنند. خیلی از اوقات اگر چنانچه یک انتقادی به کسی بشود، این فرصتی است برای او که بتواند ذهن ها را روشن کند، تبیین کنند، حقیقت را بیان کنند؛ خیلی چیز خوبی است"

مقام معظم رهبری
از جمله عوامل مهمی که روند تحولات اجتماعی را سرعت می‌بخشد، و فضا را برای استیفای حقوق فردی و اجتماعی افراد فراهم می‌سازد، و در نتیجه زمینه را برای دست‌یابی به عدالت اجتماعی میسر می‌کند، پاسخ‌گویی دولت و پرسش‌گری ملت نسبت به خواسته‌های مشروع آنان است.  براین اساس یکی از مباحث کلیدی و اثرگذار بر تمامی بخش‌های نظام، اعم از سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی، اهمیت دادن به مسئله‌ی پاسخگویی است

 

شفافیت یکی از پایه‌های اصلی دموکراسی و جمهوریت و ملازم با «حق دانستن» است. «شفاف‌سازی» را می‌توان به شفاف‌سازی اطلاعات، شفاف‌سازی مشارکتی و شفاف‌سازی پاسخگویی تقسیم کرد. از نتایج مهم شفاف‌سازی، ارتقای کیفیت تصمیمات متخذه، افزایش اعضای حلقه تصمیم‌گیری، کاهش فساد و سوء استفاده از موقعیت به منظور کسب منافع فردی یا جناحی، و اطلاع قانونمند مردم از فرایندهای تصمیم‌گیری است

 

در این مجموعه تلاش بر این است که در هر برنامه به یک موضوع مرتبط با مسایل و مشکلات مردم قم پرداخته شود، بدین صورت که با حضور در محل مورد نظر و رفتن بین اهالی و دعوت از مسئولین مرتبط با درخواست مردم، با محوریت مجری برنامه، در فضایی کاملا صمیمانه مشکلات اهالی مورد کنکاش قرار می گیرد. در این برنامه با ایجاد گفتمان صحیح بین مردم و مسئولین سعی شده حتی الامکان مشکلات اهالی حل وفصل و یا حداقل از پاسخ مسئول مرتبط قانع شودند.

با عنایت به لزوم انعکاس مسایل و مطالبات عموم مردم در رسانه ملی جهت آگاهی بیشتر مسئولین با این مسایل لزوم تهیه این برنامه کاملا محسوس می باشد

سال تولید: 1395
رای شما
میانگین (8 آرا)
The average rating is 2.75 stars out of 5.

دیدگاه‌ها

جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
سلام.شهرداری کوچه ما رو2 ماه قبل برای جدول کنده و... ناصر معینی ۱۴۰۰/۰۵/۱۹ ۰۹:۵۷
سلام.شهرداری کوچه ما رو2 ماه قبل برای جدول کنده و... ناصر معینی ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ ۰۹:۴۹
امروز برق یه قسمتی از چهارمردان از ساعت دو بعد از... فائزه امین ۱۴۰۰/۰۴/۱۵ ۱۰:۴۴
سلام، وقت شما بخیر، در مورد مشکل تعداد بالای... صبا حسینی ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ ۰۸:۰۰
چندسالی هست اداره کل آموزش وپرورش قم امکان جابه... دلسوز دلسوز ۱۳۹۹/۰۴/۹ ۱۳:۵۵
سلام نزدیک سه ماه گذشته هیچ جلسه ای اد کمیسیون... یاسر رحیمی ۱۳۹۹/۰۴/۹ ۱۳:۲۵
سلام انتهای پردیسان و در تقاطع انتهای بلوار امام... حسن میرهادی ۱۳۹۹/۰۱/۲۳ ۱۰:۵۴
باسلام و احترام اینجانب از حوزه علمیه آل یس... محمد حسن حسینی ۱۳۹۹/۰۱/۲۳ ۰۹:۴۴
سلام علیکم در بلوار پیامبر اعظم، عمود شماره 62،... صابر بدیعی ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ ۱۱:۵۲
سلام سالهاست در قم دستفروش های وانت دار در سطح شهر... منصوره مهدوی ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ ۱۱:۱۳
با عرض سلام و خسته نباشید بلوار 15 خرداد شهرک... علی رضا ۱۳۹۸/۰۳/۲۱ ۱۳:۱۰
لطفا ویژه برنامه ارتش در ۲۹ فروردین را در آپارات... بهنام ۱۳۹۸/۰۲/۷ ۱۰:۵۷
باسلام وخداقوت مزاحمت آهن فروش هاوخسته شدن مردم... رضا ۱۳۹۸/۰۱/۱۸ ۱۰:۰۷
سلام . میخواستم بپرسم از چه طریقی میتونیم فیلم و... حانیه ۱۳۹۷/۱۱/۷ ۱۲:۲۲
با سلام و خسته نباشید ...از شما و همکاراتون یه... احمد ۱۳۹۷/۱۱/۷ ۱۱:۱۱
سلام.ابتدای شهرک ایرانمرینوس کنارمسجدامام موسی... حسین ۱۳۹۷/۰۷/۳۰ ۱۱:۴۷
با سلام از وضعیت جوی خیابان های 45 متری کشاورز که... علی ۱۳۹۷/۰۶/۱۲ ۱۲:۱۸
سلام در مورد مواد اولیه مبلمان در بازار... حسن ۱۳۹۷/۰۵/۲۲ ۱۴:۱۲
سلام و عرض خسته نباشید؛امروز 20.4.97در خیابان 24... نعیم ۱۳۹۷/۰۵/۲۲ ۱۳:۵۳
تا آخر بخوانيد بعد قضاوت كنيد... شنيده‌ها حاكي از... فرهاد ۱۳۹۶/۰۸/۱۷ ۰۸:۴۵
سلام به سازندگان برنامه در شهر خواهشی دارم اینکه ... m.d ۱۳۹۶/۰۷/۱۰ ۱۱:۲۳

ناصر معینی
سلام.شهرداری کوچه ما رو2 ماه قبل برای جدول کنده و وسط کار رها کرده .تمام زندگی ما با خاک یکسان شده.لطفا گزارش تهیه کنید.
آدرس جاده کاشان .خلیج فارس22
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۴۰۰/۰۵/۱۹ ۰۹:۵۷
ناصر معینی
سلام.شهرداری کوچه ما رو2 ماه قبل برای جدول کنده و وسط کار رها کرده .تمام زندگی ما با خاک یکسان شده.لطفا گزارش تهیه کنید.
آدرس جاده کاشان .خلیج فارس22
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ ۰۹:۴۹
فائزه امین
امروز برق یه قسمتی از چهارمردان از ساعت دو بعد از ظهر تا ۱۲:۳۸ نیمه شب قطع شده و هیچکسی هم پاسخ گو نیست هیچ انعکاسی هم توی اخبارهای استان قم وجود نداره پس کی قراره صدای ما رو بشنوه و رسیدگی بکنه ...
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۴۰۰/۰۴/۱۵ ۱۰:۴۴
صبا حسینی
سلام، وقت شما بخیر،
در مورد مشکل تعداد بالای موش‌ها با سامانه 137 تماس میگیریم، میگن وظیفه شهرداری نیست، با بهداشت تماس میگیریم میگن وظیفه شهرداری هست، کلا در یک چرخه‌ای که بی‌تفاوتی مسئولین باعث شده تعدادشون روز به روز بیشتر بشه.
از بلوار امین تا میدون آستانه کافیه یک شب پنج دقیقه توی پیاده رو باشید حتما موش‌ها رو مشاهده می‌کنید.بخدا ما که هرچی پیگیری کردیم به نتیجه نرسیدیم،‌دیگه توی خونه‌ها هم میان، شما هم پیگیری کنید شاید یه تغییری بشه، بالاخره یه نهادی، سازمانی مسئول هست دیگه، اونم تو این وضعیت که به اندازه کافی با انواع بیماری‌ها درگیر هستیم و فصل تابستون رو هم پیش رو داریم ...
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ ۰۸:۰۰
دلسوز دلسوز
چندسالی هست اداره کل آموزش وپرورش قم امکان جابه جایی آموزگاران درپست های دیگر اداره خوددرشهرقم نمی دهد.
درصورتی که آموزگاران علاقه به تجربه وشکوفاکردن استعدادهای خود در زمینه های دیگرهستند.
ازمسئولین آموزش وپروش نسبت به این موضوع که خواسته تعدادی ازهمکاران است توجه کرده وبابرنامه ریزی می توانندازتعدادمتوسط نیروهای تخصصی خودکه دراین زمینه وجوددارداستفاده نمایند
+1 (1 رای)
پست شده در ۱۳۹۹/۰۴/۹ ۱۳:۵۵
یاسر رحیمی
سلام نزدیک سه ماه گذشته هیچ جلسه ای اد کمیسیون ماده صد شهرداری به بهانه کرونا برگزار نشده و سه ماه بلاتکلیفی لطفا پی گیری کنید.
+1 (1 رای)
پست شده در ۱۳۹۹/۰۴/۹ ۱۳:۲۵
حسن میرهادی
سلام
انتهای پردیسان و در تقاطع انتهای بلوار امام علی و بصیرت با بلوار امامت شبکه های ملی و استانی آنتن دهی ندارد و اکثر ساکنان اقدام به نصب ماهواره نموده اند خواهشمند است با نصب آنتن امکان دریافت مطلوب شبکه های تلویزیون را فراهم نمایید تا مانیز نیازی به نصب ماهواره نداشته باشیم
+1 (1 رای)
پست شده در ۱۳۹۹/۰۱/۲۳ ۱۰:۵۴
محمد حسن حسینی
باسلام و احترام
اینجانب از حوزه علمیه آل یس مزاحمتون شدم
در حال حاضر طلاب حوزه علمیه آل یس در ساختمان حوزه مشغول کمک به بیماران کرونایی و کادر پرستاری هستند و یکی از فعالیت های این مجموعه، گرفتن آب میوه به صورت روزانه و تازه و ارسال به بیمارستان های فرقانی، کامکار و بهشتی است.
ممنون میشم نسبت به تهیه گزارش اقدام بفرمایید
محمد حسن حسینی
+1 (1 رای)
پست شده در ۱۳۹۹/۰۱/۲۳ ۰۹:۴۴
صابر بدیعی
سلام علیکم
در بلوار پیامبر اعظم، عمود شماره 62، خانواده ای در نزدیکی دامداری ؛ با وضع رِقت باری زندگی می کنند. خواهش می کنم گزارشی بگیرید تا خیرین اقدامی کنند.
ممنون
+1 (1 رای)
پست شده در ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ ۱۱:۵۲
منصوره مهدوی
سلام سالهاست در قم دستفروش های وانت دار در سطح شهر و کوچه ها با نصب بلندگو به ماشین موجبات سلب آرامش و انجام جرم آلودگی صوتی از هفت و نیم صبح تا 9 شب مرتکب می شوند ولی متاسفانه پلیس راهور که وظیفه قانونی ممانعت از جرائم مذکور را دارد به وظایف ذاتی خود در تأمین آرامش مردم در منزل خود عمل ننموده است.
در قم منطقه نیروگاه به ویژه از میدان امینی بیات و میدان نبوت و تا انتهای نیروگاه و کلیه کوچه ها دستفروش های وانت دار با نصب بلندگو و "دادزدن با بلندگو" از ساعت هفت و نیم صبح تا 9 شب آرامش را به مردم منطقه حرام نمودند ساعت 3 ظهر و اول صبح و آرامش مردم مفهومی برایشان ندارد.
در قم در کوچه با عرض 4 و پنج متر و سه متر طوری در بلندگو داد میزنند که موجب عصبانیت و ناراحتی و ضعف عصبی به دلیل در معرض دائمی آلودگی صوتی می شوند.
اجناس معمولا میوه و تره بار و صیفی جات و... هست و اکثر موارد خراب و کمی ارزانتر از مغازه و برخی موارد مشابه قیمت مغازه هست.
تا قبل از سال 92 در میادین منطقه نیروگاه و... جاهایی معین شده و دستفروشها و وانت بارهای دوره گرد از صبح تا شب در محل ثابت در میادین حضور داشتند و جنس تقریبا خوب داشته و به قیمت ارزان می فروختند و مردم نیز استقبال می کردند ولی این مدیریت خوب جمع شده و مردم دچار مشکل شده اند.
انجام سایر جرائم همزمان با فروش دوره گردی دور از امکان نیست که متاسفانه پلیس به این مهم نیز بی توجه هست.
اعتراض اهالی شهرها نیز بی فایده و نیروی انتظامی ممانعت ننموده به ویژه از سال 92 تاکنون شدت بیشتری داشته و شدت دادزدن در بلندگو آزادی کامل قانونی را نشان می دهد.
چند روز قبل یکی از اهالی میدان نبوت و خیابان کشاورز جنوبی در تماس با بازرسی پلیس راهور قم به شماره 21824031 اعلام شکایت از وضعیت مذکور نموده ولی بازرس گفته ما وظیفه خود را انجام می دهیم می خواهید آمار بدهم!!!
ظاهرا تضاد امار و وضعیت مشهود و انکار مسئولین و تکیه بر آمار و اعلام وضعیت خوب به پلیس راهور نیز سرایت نموده است!!
هم زمان با تماس وی عرض 10 دقیقه چندین وانت بار از جلوی منزل وی با دادزدن در بلندگو جنس می فروختند!!
اعلام شکایت این شهروند به بازرسی پلیس راهور تأثیری در جرائم فوق نداشته است.
خیابان بوستان نبوت قم محل تردد شبانه روزی موتور و ماشین بوده و موجبات ناراحتی و آلودگی صوتی شبانه روزی اهالی را فراهم نموده متاسفانه این محل یکی از محل های تمرین رانندگی نیز می باشد!!
+1 (1 رای)
پست شده در ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ ۱۱:۱۳
علی رضا
با عرض سلام و خسته نباشید
بلوار 15 خرداد شهرک ایران مرینوس نبش بلوار خسرو بیگی نانوایی تافتون جلوی نانوایی اسفالت نداره هرچی هم به 137 زنگ میزنیم میگه چون قبلا اسفالت بوده به پای مالک هست ولی اصلا قبلا اسفالت نبوده و مالک هم میگه شهرداری کلی پول پروانه گرفته وظیفه شهرداریه اسفالت کنه
حالا مردم محله موندن با یک نانوایی وگرد وخاکی که روی نون میشینه لطفا پیگیری کنید
+1 (1 رای)
پست شده در ۱۳۹۸/۰۳/۲۱ ۱۳:۱۰
بهنام
لطفا ویژه برنامه ارتش در ۲۹ فروردین را در آپارات یا سایت بگذارید تا ببینیم سپاس
/ با سلام و سپاس از توجه جنابعالی . ویژه برنامه روز ارتش را در آپارات تماشا بفرمایید . ( لینک برنامه https://www.aparat.com/v/mGfDg )
+1 (1 رای)
پست شده در ۱۳۹۸/۰۲/۷ ۱۰:۵۷
رضا
باسلام وخداقوت
مزاحمت آهن فروش هاوخسته شدن مردم منطقه بس کسی نیست به داد ما برسه؟؟؟
خواهشن پیگیری کنید
+1 (1 رای)
پست شده در ۱۳۹۸/۰۱/۱۸ ۱۰:۰۷
حانیه
سلام . میخواستم بپرسم از چه طریقی میتونیم فیلم و عکس به برنامه در شهر برای تهیه گزارش بفرستیم؟ ممنون میشم پاسخ بدین. / پاسخ روابط عمومی : با سلام و تشکر از همراهی شما ؛ برای ارسال عکس و فیلم در خصوص مشکلات شهری به کانال ( الو قم ) به نشانی http://sapp.ir/aloqomirib مراجعه فرمایید.
+1 (1 رای)
پست شده در ۱۳۹۷/۱۱/۷ ۱۲:۲۲
احمد
با سلام و خسته نباشید ...از شما و همکاراتون یه خواهشی دارم اگه میشه یه گزارش از وضعیت جاده اطراف عوارضی قم به تهران بگیرید
وضعیت جاده بسیار خرابه و آسفالت دم عوارضی طرف برگشت به قم اکثرا حفاری شده است.با سپاس
+1 (1 رای)
پست شده در ۱۳۹۷/۱۱/۷ ۱۱:۱۱
حسین
سلام.ابتدای شهرک ایرانمرینوس کنارمسجدامام موسی کاظم(ع) خیابان۲۴متری کشیده شده.مهرپارسال این خیابون کشیده شد.درواقع ساماندهی و جدول گذاری شد.ابتدای خیابان آسفالت شد نصف دیگش خاکی موند.شهرداری یامیگه بودجه نیست یامیگه منتظریم لوله آب وگاز وفاضل آب خوابونده بشه...
شماتشریف بیارید برای فیلم برداری اگر۵دقیقه تونستید تو محله بایستید،ببینید ماتوقع زیادی داریم یا مسئولین بفکر نیستند .../
+2 (2 آرا)
پست شده در ۱۳۹۷/۰۷/۳۰ ۱۱:۴۷
علی
با سلام از وضعیت جوی خیابان های 45 متری کشاورز که مملو از موش های بزرگتر از گربه شده اند گزارش تهیه کنید شاید مسئولین مربوطه کمی به فکر چاره باشند. محدوده میدان کشاورز تا میدان نبوت. سمت شرقی بلوار . اگر طرف صبح نزدیک طلوع آفتاب تردد کنید گروهی موش ها را در جوی آب و زیر پله های سر کوچه ها خواهید دید . من شخصا کوچه های بعد از ساختمان مخابرات را دیده ام ./
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۷/۰۶/۱۲ ۱۲:۱۸
حسن
سلام
در مورد مواد اولیه مبلمان در بازار درودگران(کاسگران)واقع در بلوار کبیری گزارش تهیه کنید
ارز دولتی به این ماده اولیه صنعت تعلق نگرفته
قیمت چوب دو برابر شده و کمیاب
3500واحد کارگاه نجاری با کاهش تولید یا ورشکستگی روبه رو هستند.
شماره تماس بنده09194536019
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۷/۰۵/۲۲ ۱۴:۱۲
نعیم
سلام و عرض خسته نباشید؛امروز 20.4.97در خیابان 24 متری مطهری برق نزدیک هفت ساعت قطع بود ووقتی سعی میکردیم با تلفن 121 تماس بگیریم فقط بوق اشغال میخورد یعنی که رد تماس میکردن و پاسخ گو نبودن وبعدا تازه معلوم شد مشکل از دستگاه پخش محله بوده واصلا ربطی به قطعی های برنامه ریزی شده نداشته و مردم بدون هیچ دلیلی بخاطر بی مسئولیتی کارکنان برق هفت ساعت درگرما بودن واقعا ممنون میشم که رسیدگی کنید که ازاین قبیل اتفاق ها دوباره تکرار نشه .این مطلب هم چون نمیدونستم کجا بیان کنم در این جا نوشتم پس اگه اشتباهه عذر میخوام لطفا پیگیر باشید
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۷/۰۵/۲۲ ۱۳:۵۳
فرهاد
تا آخر بخوانيد بعد قضاوت كنيد...
شنيده‌ها حاكي از آن است كه شوراي محترم اسلامي شهر قم در پي تخريب ساختمان‌هاي واقع در بوستان شهداء واقع در خيابان شهيد طالقاني روبري بيمارستان نكويي مي‌باشد. اين در حالي است كه ارزش اين ساختمان‌ها در شرايط فعلي چندين ميليارد تومان مي‌باشد. شوراي محترم اسلامي علت تخريب را ايجاد فضاي سبز در زمين ساختمان‌هاي مذكور عنوان مي‌كند و اين در حالي است كه فضاي سبز احتمالي هيچ توجيه منطقي و كارشناسي ندارد. سوال از شوراي محترم اين است كه آيا بهتر نيست كه در زماني كه در اين كلان شهر فرهنگي- مذهبي هيچ كدام از پارك‌ها و فضا‌‌هاي سبز شهري فاقد كتابخانه، كانون فرهنگي، آموزشگاه هنري يا هر جزء فرهنگي ديگر است حداقل به جاي تخريب ساختمان‌هاي مذكور، با تبديل آنها به يك كتابخانه يا آموزشگاه فرهنگي-هنري در يك منطقه قديمي شهر، قدمي مثبت در جهت توسعه بهتر و بيشتر اين شهر مقدس برداشته شود و البته اين سرمايه ملي نيز حفظ گردد. قابل توجه است كه زمان زيادي نيست كه با صرف هزينه هنگفت از بيت‌المال، اين ساختمان‌ها از حالت مسكوني به اداري تغيير كاربردي داده شده است و البته بخشي از ‎آن نيز تخريب گرديد. آيا بهتر نيست حتي سرمايه‌اي كه قرار است براي سازمان‌هاي فعلي مستقر در اين ساختمان‌ها خرج شود تا جاي ديگري را براي استقرار آنها بيابند صرف ساختن يك فضاي سبز جديد در همين منطقه شهر گردد. جالبتر اينكه برطبق اخبار رسيده مديريت شهرداري ظاهراً با موضوع مخالف بوده اما به نظر مي‌رسد شوراي اسلامي محترم جديد شهر در ابتداي راه خود با طرح‌هاي غير كارشناسي و فاقد توجيه اقتصادي در پي ايجاد شگفتي مي‌باشد. از شوراي محترم شهر جاي سوال است كه با كدام تدبير و توجيهي چنين دستوري را صادر فرموده‌اند و چرا هيچ توجه‌اي به نظرات كارشناسي و حفظ سرمايه‌هاي اين شهر و ملت شريف آن نمي‌كنند. سوال اين است كه به نظر شوراي محترم شهر اضافه شدن حداكثرچند صد متر چمن و چند درخت به فضاي سبز شهري توجيه كننده اين هزينه مادي و معنوي عظيم براي شهر و بيت المال مسلمين مي‌ باشد... از رسانه خواهش منديم پيگيري نماييد.
-1 (1 رای)
پست شده در ۱۳۹۶/۰۸/۱۷ ۰۸:۴۵
m.d
سلام به سازندگان برنامه در شهر
خواهشی دارم اینکه یک برنامه ای هم درمورد آموزشگاه های رانندگی بسازید که نه خوب آموزش نظری میدن و نه خوب آمورش عملی ونه نظارت درست و حسابی بالای سر دارن. خصوصا این که آموزشگاه های تعیلم رانندگی به نوعی با جان مردم سر و کار داره و نقش مهمی در کاهش آمار تصادفات داره ...
فقط پول رو خوب دریافت مب کنند تا قرون آخر.ضمنا میدونستید هنرجو پس از ثبت نام حق تعویض آموزشگاه رو نداره که این موضوع به ضرر علاقه مندان به آموزش رانندگی است...ممنون بابت ارتباطتون با مردم / شهروند قمی
+1 (1 رای)
پست شده در ۱۳۹۶/۰۷/۱۰ ۱۱:۲۳