سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۲ خرداد ۱۴۰۰

آموزش مربیان قم زیر نظر سرمربی سابق تیم ملی فوتسال - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

بازگشت به صفحه کامل

آموزش مربیان قم زیر نظر سرمربی سابق تیم ملی فوتسال


مسئول کمیته آموزش هیئت فوتبال استان قم از آموزش مربیان پایه فوتسال قم زیر نظر مدرس رسمی فدراسیون و سرمربی سابق تیم ملی فوتسال خبر داد.

به همت هیئت فوتبال؛

اکبر روح‌پرور اظهار کرد: این دوره آموزشی در راستای برنامه‌های کمیته آموزش هیئت فوتبال استان قم به منظور افزایش دانش مربیان مرتبط با رشته ورزشی پرطرفدار و پرمخاطب فوتسال برگزار شد.

وی ادامه داد: ما در طول سال دوره‌های آموزشی متنوعی برگزار می‌کنیم تا فوتبال و فوتسال استان قم مطابق با استانداردهای روز فوتبال و فوتبال دنیا و با بهره‌گیری از جدیدترین علوم و فنون این رشته ورزشی مدارج ترقی و پیشرفت خود را طی کند و به موفقیت برسد.

مسئول کمیته آموزش هیئت فوتبال استان قم افزود: در همین راستا با پیگیری‌های متوالی برنامه‌ریزی برگزاری دوره دانش‌افزایی مربیان فوتسال قم با حضور مدرس فدراسیون و سرمربی سابق تیم ملی فوتسال یعنی علی صانعی ویژه مربیان فوتسال قم برگزار شد.

وی بیان کرد: در این دوره دانش‌افزایی مربیان فوتسال 60 تن از مربیان این رشته که در امر تربیت و پرورش نسل آینده‌دار فوتسال استان و کشور تلاش می‌کنند زیر نظر علی صانعی بازیکن سابق تیم ملی فوتسال که در جام جهانی 2012 هدایت تیم ملی فوتسال کشورمان را بر عهده داشت و همچنین امیر فراشی مربی دروازه‌بان‌های تیم ملی فوتسال آموزش دیدند.

روح‌پرور یادآور شد: دوره دانش افزایی مربیان فوتسال استان قم از نظر کیفی در سطح بسیار خوبی برگزار شد و صانعی و فراشی سال‌ها تجربه ارزنده و دانش گران‌بهای خود در فوتسال را در اختیار مربیان قمی قرار دادند تا در آینده این عزیزان برای فوتسال قم مفید و مثمرثمر باشند.

وی خاطرنشان کرد: صانعی و فراشی برای علاقمندان به فوتسال چهره‌های شناخته شده‌ای هستند، چراکه سال‌ها در ترکیب تیم‌های مختلف برابر نمایندگان فوتسال قم در لیگ برتر باشگاه‌های کشور و در سالن 2 هزار نفری مجموعه ورزشی شهید حیدریان قم بازی کرده‌‌اند، ضمن اینکه در تیم ملی نیز حضور داشته است و با تیم ملی بارها قهرمانی آسیا را تجربه کرده‌اند و قطعا این دوره‌ها دانش و تجارب ارزنده‌ای در اختیار مربیان ما قرار می‌دهد.

مسئول کمیته آموزش هیئت فوتبال استان قم تصریح کرد: این دوره در بخش‌های تئوری و عملی برگزار شد در حالی که آقایان و بانوان مربی فوتسال در این کلاس حضور داشتند و میزبان آن نیز سالن چندمنظوره مجموعه ورزشی هلال‌احمر قم بود.

وی در پایان با بیان اینکه قم یکی از استان‌های مستعد و توانمند در فوتسال کشور به شمار می‌رود، اظهار کرد: قطعا با برگزاری چنین دوره‌های مفید و سطح بالا، فوتسال استان قم همچنان برای حرکت در مسیر پیشرفت متکی به دانش مربیان بومی خود خواهد بود و با توجه به اینکه ما مربیان بسیار خوبی در فوتسال داریم، حتی می‌توانیم توان و تجربه مربیان با دانش هم‌استانی را به دیگر استان‌ها نیز ارائه بدهیم.

آدرس کوتاه :