رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

بانوان بسکتبالیست قم ظرفیت صعود به دسته اول را دارند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

بانوان بسکتبالیست قم ظرفیت صعود به دسته اول را دارند


دبیر هیئت بسکتبال استان قم گفت: تیم بسکتبال بانوان نادر شیمی قم برای راهیابی به مسابقات لیگ دسته اول بسکتبال باشگاه‌های کشور آمادگی بالایی دارد.

دبیر هیئت بسکتبال استان قم:

محسن نادری امروز در قم اظهار کرد: سعی کردیم امسال شرایط خوب و مناسبی برای تامین نیازهای این تیم فراهم شود و بانوان بسکتبالیست قم با خیالی آسوده و بدون دغدغه در مسابقات لیگ دسته اول بسکتبال کشور به میدان بروند.

وی ادامه داد: این تیم از تجربه حضور در دوره قبل رقابت‌های لیگ دسته دوم بسکتبال بانوان کشور برخوردار است و از وجود یک کادر فنی مجرب بهره می‌برد، ضمن اینکه بازیکنان مستعد و آینده‌داری جذب کرده و مجموعا شرایط یک تیم دارای شانس صعود به لیگ دسته اول ایران را دارد.

دبیر هیئت بسکتبال استان قم اضافه کرد: بانوان بسکتبالیست عضو تیم نادرشیمی قم در گروه دوم از مرحله مقدماتی رقابت‌های این فصل لیگ دسته دوم بسکتبال کشور با پنج رقیب دیگر همگروه هستند و در پایان بازی‌های این مرحله دوم تیم برتر این گروه به مرحله بعد می‌روند.

وی یادآور شد: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده از سوی سازمان لیگ فدراسیون بسکتبال دیدارهای فصل جدید با انجام بازی‌هایی از گروه دوم به میزبانی هیئت بسکتبال استان همدان آغاز شد و تیم نادر شیمی قم نیز در دو دیدار مهم و حساس به مصاف رقبای خود رفت.

نادری بیان کرد: بانوان بسکتبالیست قم در تیم نادر شیمی دیدارهای فصل جدید را با کسب یک نتیجه بسیار خوب در مقابل تیم میزبان یعنی ارشیا همدان آغاز کردند و در ادامه نیز در صورتی که بهتر از فرصت‌های خود بهره می‌بردند شانس پیروزی برابر تیم هیئت بسکتبال خراسان رضوی را نیز داشتند.

وی خاطرنشان کرد: تیم بسکتبال بانوان نادرشیمی قم سال گذشته تا آستانه صعود به رقابت‌های دسته اول بسکتبال بانوان باشگاه‌های کشور نتایج مطلوبی به دست آورد و امسال باید از همین روزهای نخست شروع لیگ به فکر کسب امتیازات لازم باشد تا از مرحله گروهی بالا برود.

نادری افزود:‌ تیم نادر شیمی قم یکی از تیم‌های حاضر در گروه دوم مقدماتی این‌فصل محسوب می‌شود و همانند سایر تیم‌های حاضر در گروه‌های اول و دوم برای کسب مجوز صعود به مرحله بعد باید به شکل دوره‌ای با حریفان به رقابت بپردازد تا در نهایت از هر گروه دو تیم مجوز صعود بگیرد.

دبیر هیئت بسکتبال استان قم با اشاره به مشخص شدن زمان و مکان برگزاری بازی‌های مرحله دوم لیگ دسته دوم بسکتبال بانوان کشور بیان کرد: تیم نادر شیمی قم بعد از انجام دو بازی در شهر همدان، از دهم شهریور ماه به میزبانی تیم هیئت بسکتبال خراسان رضوی در مشهد مقدس به میدان خواهد رفت.

وی در پایان اظهار کرد: تیم بسکتبال بانوان نادر شیمی قم بعد از برتری در گام نخست برابر تیم بانوان ارشیا همدان که با نتیجه 73 بر 58 به دست آورد در دیدار با نماینده مشهد نتیجه را واگذار کرد و حالا مصمم است که در مشهد عملکرد بهتری مقابل حریفان داشته باشد./ فارس

آدرس کوتاه :