جهش تولید | جمعه، ۷ آذر ۱۳۹۹

برترین‌ کشتی‌گیران آزادکار قم مشخص شدند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

برترین‌ کشتی‌گیران آزادکار قم مشخص شدند


رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی رده سنی بزرگسالان استان قم به منظور شناخت نفرات اعزامی به پیکارهای قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی به پایان رسید.

با پایان رقابت در 9 وزن

 

 کشتی‌گیرانی که در مسابقات انتخابی کشتی آزاد رده سنی بزرگسالان قم حضور یافته بودند به خوبی می‌دانستند که این رقابت‌ها صادر کننده مجوز حضور در رقابت‌های قهرمانی کشور و در نهایت تیم ملی کشتی آزاد اعزامی به المپیک سال آینده است.

بر همین اساس تمام فرنگی‌کاران مطرح و مدعی از باشگاه‌های مختلف کشتی استان قم با تمام توان خود در رقابت‌های قهرمانی کشتی آزاد بزرگسالان قم و انتخابی تیم اعزامی به رقابت‌های قهرمانی کشور حضور یافته بودند و برای به دست آوردن مقام نخست رقابتی نزدیک و دیدنی داشتند.

بعد از حضور موفقی که کشتی‌گیران قم در رقابت‌های سال گذشته قهرمانی کشور داشتند و به تیم ملی راه یافتند، تصور بر این بود که قم در مسابقات آسیایی و جهانی سال 2015 نمایندگان خوبی داشته باشد اما این اتفاق رخ نداد تا همگان چشم‌انتظار رقابت‌های امسال نشسته و قمی‌های حاضر در مسابقات مهم برون‌مرزی سال 2016 کشتی آزاد را شاهد باشند.

به همین منظور استعدادهای این رشته در رده سنی بزرگسالان برای حضور در مسابقات قهرمانی کشور با انگیزه بالا در رقابت‌های قهرمانی و انتخابی کشتی آزاد قم حضور یافته و در هشت وزن برای کسب عناوین برتر و راهیابی به تیم منتخب قم با یکدیگر به رقابت پرداختند.

این در حالی است که امسال در ترکیب تیم‌های ملی کشتی فرنگی نوجوانان و بزرگسالان اعزامی ایران به رقابت‌های قهرمانی آسیا یک نماینده و قهرمانی جهان دو کشتی‌گیر از استان قم حضور داشتند، البته حاصل تلاش آنها کسب تنها یک مدال نقره از پیکارهای قهرمانی نوجوانان آسیا بود اما در رده سنی بزرگسالان قم هیچ نماینده‌ای نداشت و بالطبع مقامی نیز در کارنامه ندارد.

بعد از پایان حضور کشتی‌گیران قم در مسابقات برون‌مرزی سال جاری، کشتی‌گیران آزادکار قم در هشت وزن رقابت‌های انتخابی کشتی آزاد بزرگسالان قم به منظور شناخت تیم اعزامی استان به پیکارهای قهرمانی کشور با یکدیگر سرشاخ شدند.

این در حالی است که رقابت‌های کشتی آزاد رده سنی بزرگسالان استان قم با عنوان گرامیداشت هفته تربیت‌بدنی و ورزش به میزبانی خانه کشتی فجر مجموعه ورزشی جواد الائمه منطقه نیروگاه قم برگزار شد و فرنگی‌کار‌ان برتر در پایان رقابت‌هایی دیدنی معرفی شدند.

کشتی‌گیران شرکت کننده در رقابت‌های قهرمانی و انتخابی کشتی آزاد استان قم در تلاش برای کسب عناوین برتر و راه‌یابی به تیم منتخب هیئت کشتی استان قم در اوزان 52، 57، 61، 65، 70، 74، 86، 97 و 125 کیلوگرم با یکدیگر به رقابت پرداختند.

در پایان این دوره از پیکارها ابراهیم چاقری در وزن 52 کیلوگرم، زین العابدین آق‌شادلو در وزن 57 کیلوگرم، رضا سعادت در وزن 61 کیلوگرم، علی نبوی در وزن 65 کیلوگرم، علی رضایی در وزن 70 کیلوگرم، علیرضا ربیعی در وزن 74 کیلوگرم، جواد نظری در وزن 86 کیلوگرم، علی‌اکبر صفرلو در وزن 97 کیلوگرم و داود یارجان‌علی در وزن 125 کیلوگرم توانستند عنوان نخست و مقام قهرمانی را از آن خود کنند./ فارس

آدرس کوتاه :