جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

تداوم بارش‌ باران در قم تا دوشنبه - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

تداوم بارش‌ باران در قم تا دوشنبه


سرپرست اداره پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی استان قم از ادامه بارش‌ها تا روز دوشنبه در قم و بخش‌های تابعه خبر داد.

هواشناسی قم اعلام کرد

حمدرضا قاضی امروز در قم با اشاره به وضعیت جوی استان قم اظهار کرد: برای امروز شنبه در ساعات بعد از ظهر افزایش ابر، بارش باران و اوایل شب وزش باد نسبتا شدید پیش‌بینی می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: این بارش‌ها در اواخر شب کاهش پیدا می‌کند و برای عصر فردا یکشنبه بارش باران شدت پیدا کرده و حجم بارش از امشب بیشتر خواهد بود.

سرپرست اداره پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی استان قم با اعلام اینکه بارش باران تا روز دوشنبه ادامه خواهد داشت، گفت: دمای هوا در روز یکشنبه و دوشنبه کاهش پیدا می‌کند و به‌ ویژه در روز دوشنبه به هفت درجه می‌رسد.

قاضی بیان کرد: وزش باد فردا بعد از ظهر ادامه دارد و در روز دوشنبه آرام‌تر خواهد بود.

وی سرعت وزش باد برای امشب را 65 کیلومتر بر ساعت ذکر کرد و گفت: این میزان برای فردا و روز دوشنبه به ترتیب به 55 و 45 کیلومتر بر ساعت خواهد رسید.

سرپرست اداره پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی استان قم اعلام کرد: هوا در روز سه‌شنبه صاف می‌شود اما سیستم‌های بعدی برای پنجشنبه و جمعه بارش را به همراه خواهد داشت.

قاضی کمینه دمای هوای امشب را 10 درجه دانست و گفت: بیشینه دمای امروز 17 درجه خواهد بود.

وی کمینه و بیشینه دمای فردا را به ترتیب هشت و 14 درجه اعلام کرد و افزود: این میزان برای روز دوشنبه نیز به ترتیب هفت و 9 درجه پیش‌بینی می‌شود.

سرپرست اداره پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی استان قم در خصوص میزان بارندگی در بخش‌ها اظهار کرد: این بارش در مناطق جنوبی استان به خصوص در بخش کهک شدیدتر است.

قاضی با اشاره به بیشترین میزان بارش طی 24 ساعت گذشته گفت: بیشترین میزان بارش متعلق به ایستگاه وسف با 45 میلی‌متر بوده است.

وی میزان بارش در قم را سه میلی‌متر اعلام کرد و گفت: میزان بارش در کهک 9.2 میلی‌متر، در کوه سفید 4.2 میلی‌متر، در سلفچگان 3.3 میلی‌متر و در کوشک نصرت 1.1 میلی‌متر بوده است. / فارس

آدرس کوتاه :