سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۶ شهریور ۱۴۰۰

صبای قم و نیروی زمینی؛ تقابل قعرنشینان برای فرار از سقوط - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

بازگشت به صفحه کامل

صبای قم و نیروی زمینی؛ تقابل قعرنشینان برای فرار از سقوط


تیم هندبال صبای قم در هفته پانزدهم لیگ بر‌تر هندبال باشگاه‌های کشور در حالی پذیرای تیم نیروی زمینی تهران است که این مسابقه تقابل دو تیم قعرنشین برای فرار از منطقه سقوط محسوب می‌شود.

هفته پانزدهم لیگ برتر؛

سوت آغاز مسابقات لیگ بر‌تر هندبال باشگاه‌های کشور در سال 94 با برگزاری دیداری معوقه به صدا در می‌آید و در این مسابقه تیم هندبال صبا در خانه از تیم نیروی زمینی ارتش پذیرایی می‌کند.

در این مسابقه که روز شنبه 22 فروردین در سالن شهید حیدریان قم برگزار می‌شود، شاگردان امیرحسین صفوی در تیم هندبال صبا در شرایطی در یک مسابقه خانگی دیگر به میدان می‌روند که اوضاع و احوال خوبی در جدول رده بندی ندارند.

نتایج ضعیف صبا در این فصل سبب شده این تیم یکی از گزینه‌های جدی سقوط به دسته اول محسوب شود و در این می‌ان، نقش وضعیت مالی نابسامان تیم هندبال صبای قم در چنین وضعیتی، کاملا محسوس و مبرهن است.

صبا که در تمامی مسابقات خود در لیگ بر‌تر هندبال به استثنای مسابقه برابر تیم انتهای جدولی همیاری آذربایجان غربی در قم، بازنده شده برابر نیروی زمینی که این تیم نیز در زمره انتهای جدولی‌ها به شمار می‌رود محکوم به پیروزی است.

در شرایطی که وضعیت نامشخص لیگ هندبال و فدراسیون مربوطه سبب شده با وجود آغاز نیم فصل دوم لیگ بر‌تر هندبال، تعداد تیم‌های سقوط کننده به دسته اول نامشخص باشد، صبا برای رهایی از سقوط در مسابقات آینده باید نمایشی متفاوت از گذشته را ارائه دهد.

این تیم که از ابتدای فصل با وضعیت مالی اسف باری روبرو بود، نیم فصلی پرماجرا را پشت سر گذاشت که تهدید به عدم حضور در دیدار برابر ساوه و در ‌‌‌نهایت عملی کردن این تهدید در مسابقه برابر سنگ آهن بافق در قم، بخشی از این ماجرا‌ها بود.

صبا پیش از آغاز فصل، به دلیل محدودیت‌های مالی بهترین نفرات خود را از دست داد و در جذب مهره‌هایی حداقل در حد و اندازه‌های نفرات جدا شده ناکام ماند و بالاجبار به استفاده از بازیکنانی بومی و کم تجربه روی آورد.

چنین شرایطی سبب شد سطح انتظارات از تیم هندبال صبای قم کاهش یابد و اختلافات این تیم با باشگاه صبا نیز مزید بر علت شد که صبا در مسابقات خود، یکی پس از دیگری، شکست را تجربه کند و گزینه جدی سقوط باشد.

دو تیم صبای قم و نیروی زمینی در شرایطی فردا در قم با هم روبرو می‌شوند که صبا در بازی رفت در تهران برابر حریف خود شکست خورد و اگر در بازی روز شنبه در خانه هم به این تیم ببازد، امید‌هایش برای بقا در لیگ بر‌تر به حداقل کاهش پیدا می‌کند.

صبا تیمی است که 2 فصل پیش با قهرمانی در لیگ دسته اول هندبال کشور به لیگ بر‌تر رسید و فصل گذشته نیز به سختی و به لطف پیروزی بر کاسپین قزوین، این تیم را به لیگ دسته اول فرستاد و خود در لیگ بر‌تر ماند اما بعید نیست که سرنوشتی که صبا سال گذشته برای کاسپین قزوین رقم زد امسال در انتظار صبا باشد.

صبا در صورت پیروزی بر نیروی زمینی می‌تواند با امیدواری بیشتری به آینده لیگ را ادامه دهد و انگیزه بیشتری برای تلاش بیشتر در راه رهایی از سقوط پیدا می‌کند اما اگر آن‌ها برابر نیروی زمینی بازنده شوند فرصت بسیار خوبی را برای بازگشت امید به اردوی خود از دست می‌دهند.

برنامه دیدارهای این هفته لیگ بر‌تر هندبال:

شنبه 22 فروردین ساعت 16

صبای قم – نیروی زمینی تهران (معوقه)

یکشنبه 23 فروردین ساعت 16:

صنعت مس کرمان - سنگ آهن بافق یزد

شهرداری تبریز - سنگ آهن گهر زمین

فولاد مبارکه سپاهان - ثامن الحجج مشهد

ثامن الحجج سبزوار - هپکوی اراک

پنج شنبه 27 فروردین ساعت 16:

صبای قم - منیزیم فردوس

آدرس کوتاه :