سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۲ خرداد ۱۴۰۰

ضعف امکانات اقامتی در جمکران برطرف شود - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

بازگشت به صفحه کامل

ضعف امکانات اقامتی در جمکران برطرف شود


عضو شورای اسلامی شهر قم با اشاره به حضور میلیونی زائران در مسجد مقدس جمکران گفت: به‌دلیل ضعف امکانات اقامتی مدت ماندگاری این مسافران بسیار پایین است.

عضو شورای شهر قم:

 به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، حجت‌الاسلام والمسلمین آتش‌زر در حاشیه بازدید از ستادهای خدمات‌رسانی شهرداری در منطقه جمکران اظهار کرد: امسال نیمه شعبان ویژگی خاصی داشت، هر سال ظهر روز نیمه‌شعبان حضور گسترده جمعیت پایان می‌یافت ولی امسال به دلیل تقارن ایام 14 و 15 خرداد شاهد حضور زائران بیشتری هستیم که در طول زمان سه روز وارد قم می‌شوند و در این خصوص تدابیر لازم پیش‌بینی شده بود.

وی گفت: سرپرست شهرداری و پرسنل مدیریت شهری به خوبی از عهده‌ این مسئولیت خطیر بر آمدند و از زحمات آقای متین‌فر تقدیر می‌کنم. همچنین باید از پرسنل خدوم شهرداری نیز تشکر کرد.

عضو شورای شهر قم گفت: مشکل اساسی که در قم داریم این است که خیلی‌ها دوست دارند که به جمکران آمده و اسکان پیدا کنند و شب نیمه شعبان در حال خوبی به جمکران بیایند و از این مراسم معنوی بهره‌مند شوند در حالی که ظرفیت‌های اسکان در قم مهیا است.

وی گفت: در شرایط کنونی زائران همراه با خستگی ناشی از چند ساعت سفر به مراسم می‌رسند و شاید نتوانند حظ لازم را از فضای معنوی جمکران ببرند و این مسئله به دلیل ضعف امکانات اقامتی است.

آتش‌زر یادآور شد: باید برای حل این مشکل فکر اساسی شود و در خصوص تقویت زیرساخت‌های اقامتی باید گام‌های اساسی برداشته شود.

// فارس

آدرس کوتاه :