جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۱ آذر ۱۳۹۹

طرح تحول نظام سلامت مهمترین اولویت حوزه بهداشت است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

طرح تحول نظام سلامت مهمترین اولویت حوزه بهداشت است


معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان قم گفت: مهمترین اولویت حوزه بهداشت در قم، اجرای طرح تحول نظام سلامت است.

آقا حسنی عنوان کرد؛

مرتضی آقا حسنی در مراسم معارفه رئیس مرکز بهداشت شهرستان و رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قم که در تالار امام علی (ع) دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد، اظهار کرد: در طول هفت ماه گذشته رئیس مرکز بهداشت در شهرستان قم نداشتیم و اکنون دکتر باقری به سمت ریاست این مرکز منصوب شد که امیدواریم با تدبیرهای لازم بتواند تحول عظیمی در این مرکز ایجاد کند.

وی افزود: دکتر باقری رئیس پیشین مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قم از مدیران موفق دانشگاه علوم پزشکی است که توانست در مدت چندسال مدیریت تغییرات و تحولات شگرفی در اورژانس 115 به وجود بیاورد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان قم با اشاره به تصمیم معارفه دکتر باقری به سمت ریاست مرکز بهداشت شهرستان قم در زمان‌های گوناگون، بیان کرد: با توجه به شرایط خاص و بحرانی که در مواقع گوناگون رخ می‌داد موفق به این معارفه نمی‌شدیم ولی اکنون با توجه به اجرای طرح تحول نظام سلامت لازم بود یک مدیر توانمند سکان‌داری مرکز بهداشت شهرستان قم را در دست بگیرد.

آقاحسنی بیان کرد: در حوزه بهداشت مهمترین اولویت دانشگاه علوم پزشکی استان قم، طرح تحول نظام سلامت است که قرار است 100 پایگاه جدید در قم احداث شود که هر پایگاه جمعیت 10 هزار نفری را زیر پوشش قرار دهد.

وی ادامه داد: کارکردن در حوزه بهداشت علاقه و تعصب خاصی لازم دارد تا بتوان قبول مسئولیت کرد و با توجه به اینکه دکتر باقری پیش از این نیز در مرکز بهداشت خدمت کرده است می‌تواند تجربیات خود را در حوزه فوریت‌های پزشکی و بهداشت در این حوزه به کار ببندد.

آدرس کوتاه :