سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

عضویت بیش از 250 نفر در انجمن خوشنویسان قم - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

بازگشت به صفحه کامل

عضویت بیش از 250 نفر در انجمن خوشنویسان قم


رئیس انجمن خوشنویسان استان قم از عضویت بیش از 250 نفر در این انجمن خبر داد.

رئیس انجمن خوشنویسان استان قم خبر داد

علیرضا بخشی امروز در قم، با اشاره به اینکه 60 سال از فعالیت انجمن خوشنویسان می‌گذرد، اظهار کرد: انجمن خوشنویسان تنها مجموع سازمان یافته است که بیش از 22 شعبه در داخل و خارج از کشور دارد.

وی افزود: انجمن خوشنویسان استان قم با 35 سال سابقه دارای 40 عضو فوق ممتاز، 200 عضو ممتاز، 10 عضو دارای مدرک استادی است.

رئیس انجمن خوشنویسان استان قم با اشاره به آموزش‌های ارائه شده از سوی این انجمن، گفت: فعالیت اصلی این انجمن آموزش چهار نوع خط نستعلیق، شکسته نستعلیق، نسخ و ثلث است.

بخشی تصریح کرد: علاقمندان برای شرکت در کلاس‌های آموزشی انجمن خوشنویسان استان قم باید در دوره مقدماتی، متوسط، ممتاز، فوق ممتاز شرکت کنند که دوره اصلی به مدت چهار سال برگزار می‌شود و پس از پایان هر دوره مدرک آن دوره را دریافت می‌کنند.

این مسئول با اشاره به دوره‌های آموزشی این انجمن گفت: یک بار در طول سال تحصیلی کلاس‌های آموزشی برگزار می‌شود که در این دوره هفته‌ای یک بار کلاس‌ها برگزار می‌شود و در دوره تابستانی به دلیل کمبود وقت دو بار در هفته جلسات آموزشی برگزار می‌شود.

رئیس انجمن خوشنویسان استان قم با اشاره به اینکه برنامه‌های این انجمن گفت: برگزاری مسابقه نسیم مهر میان 6 هزار نفر از دانش‌آموزان، برگزاری کارگاه‌های خوشنویسی، برگزاری جلسات خوشنویسی از جمله فعالیت‌های انجمن خوشنویسان استان قم است.

بخشی خاطرنشان کرد: در حال حاضر کمبود اعتبار سبب شده است تا انجمن خوشنویسان یک مکان مشخص نداشته باشد و از سوی دیگر انجمن با کمبود تجهیزات آموزشی مواجه است.

وی بیان کرد: از آنجایی که خوشنویسان قمی در خط نسخ و ثلث همیشه حرف نخست را می‌زنند در تمام جشنواره‌های کشوری به طور قطع خوشنویسان قمی رتبه‌های یک تا سه را کسب می‌کنند.

// فارس

آدرس کوتاه :