سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۶ شهریور ۱۴۰۰

قضاوت داور بین‌المللی قم در لیگ جهانی 2014 - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

بازگشت به صفحه کامل

قضاوت داور بین‌المللی قم در لیگ جهانی 2014


رئیس هیئت کشتی استان قم از انتخاب داور بین‌المللی کشتی قم برای قضاوت در مسابقات لیگ جهانی کشتی فرنگی خبر داد.

کشتی فرنگی؛

رئیس هیئت کشتی استان قم از انتخاب داور بین‌المللی کشتی قم برای قضاوت در مسابقات لیگ جهانی کشتی فرنگی خبر داد.

محسن حلوایی اظهار کرد: امسال با برخورداری از یک مجموعه همدل و دلسوز، شاهد رقم خوردن یک اتفاق مهم در تاریخ کشتی قم یعنی راهیابی تیم کشتی فرنگی صبای قم به رقابت‌های لیگ جهانی کشتی فرنگی در سال 2014 هستیم.

وی ادامه داد: علاوه بر حضور کشتی‌گیران قم در ترکیب تیم صبا در نخستین دوره مسابقات لیگ جهانی کشتی فرنگی، داور بین‌المللی کشتی قم نیز برای قضاوت در این پیکارها انتخاب شده است و بدین ترتیب رقابت حساس تیم‌های مدعی و کشتی‌گیران حاضر در این دوره را قضاوت می‌کند. رئیس هیئت کشتی استان قم بیان کرد: داوران قضاوت‌کننده در نخستین دوره لیگ جهانی کشتی فرنگی در حالی مشخص شدند که این مسابقات با حضور چهره‌های مطرح کشتی فرنگی ایران و جهان روزهای سیزدهم و چهاردهم آذرماه در شهر آبادان برگزار می‌شود.

این مسئول در ادامه با اشاره به اسامی داوران قضاوت‌کننده در این رقابت‌ها،‌ عنوان کرد: سعید عباسی داور بین‌المللی کشتی قم که سابقه قضاوت در میادین مهم داخلی و برون‌مرزی متعددی را در سال‌های اخیر دارد به عنوان یکی از داوران قضاوت‌کننده در این پیکارها انتخاب شده است.

حلوایی افزود: محمدابراهیم امامی به عنوان رئیس کمیته داوران و جواد کریمی دبیر کمیته داوران و هماهنگ‌کننده داوران در این رقابت‌ها حاضر هستند در حالی که داورانی از استان‌های تهران، مازندران، البرز، آذربایجان غربی، بوشهر، قزوین، زنجان، ایلام و قم قضاوت مسابقات را انجام خواهند داد.

حلوایی با اشاره به حضور نماینده کشتی قم در این رقابت‌ها ادامه داد: این نخستین حضور یک تیم قمی در رقابت‌های لیگ جهانی کشتی فرنگی است که به عنوان یک دستاورد بزرگ در کارنامه کشتی‌گیران قم به ثبت رسیده و ان‌شاءالله روزهای پایانی هفته جاری شاهد حضور کشتی‌گیران قم در این رقابت‌ها خواهیم بود.

رئیس هیئت کشتی استان قم اضافه کرد: کشتی‌گیران مطرح استان قم در رشته کشتی فرنگی در ترکیب تیم صبای قم فرصت حضور در رقابت‌های لیگ کشتی فرنگی جایزه بزرگ باشگاه‌های کشور را به دست آوردند و برای کسب موفقیت در این رقابت‌ها آمادگی مطلوبی داشتند و سرانجام به مقام نایب قهرمانی رسیدند.

وی افزود: البته در کنار کشتی‌گیران مطرح و توانمند استان قم چهره‌های سرشناس و مطرح کشتی فرنگی کشور نیز حضور داشتند و در مجموع صبا به تیمی قوی و مدعی تبدیل شد تا بتواند در پایان نخستین دوره لیگ کشتی فرنگی جایزه بزرگ باشگاه‌های کشور به مقام نایب قهرمانی دست یابد و به لیگ جهانی کشتی صعود کند.

حلوایی یادآور شد: کسب جواز حضور در مسابقات کشتی فرنگی جام باشگاه‌‌های جهان یک افتخار بزرگ و ارزشمند برای ورزش قم و به خصوص جامعه کشتی قم محسوب می‌شود و حالا کشتی‌گیران قم با حریفانی از روسیه، آمریکا، بلاروس، گرجستان و دیگر کشورهای مطرح جهان مسابقه می‌دهند.

وی خاطرنشان کرد: به پیشنهاد فدراسیون کشتی کشورمان، امسال مسابقات کشتی فرنگی جام باشگاه‌های جهان برای نخستین بار برگزار می‌شود و کشورمان از این رقابت‌ها و تیم‌های مطرح شرکت‌کننده در آن پذیرایی می‌کند و تیم صبا نیز نماینده قم در این رقابت‌ها خواهد بود.

رئیس هیئت کشتی استان قم یادآور شد: البته در رشته کشتی فرنگی همانند کشتی آزاد سه نماینده از کشورمان در رقابت‌های نخستین دوره جام باشگاه‌ها‌ی جهان حضور می‌یابند و تیم کشتی فرنگی صبای قم به همراه نمایندگان اندیمشک و تهران یکی از سه نماینده ایران در این جام به‌شمار می‌روند.

آدرس کوتاه :