جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۱ آذر ۱۳۹۹

مرحوم مهری عمر خود را در صیانت از شیعیان کویت سپری کرد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

مرحوم مهری عمر خود را در صیانت از شیعیان کویت سپری کرد


آیت الله سیدمحمدعلی علوی گرگانی از اساتید برجسته حوزه در پیامی ضمن تسلیت درگذشت حجت الاسلام والمسلمین سید محمد باقر مهری نماینده مراجع تقلید در کویت، گفت: مرحوم مهری عمر خود را در صیانت از شیعیان کویت سپری کرد.

آیت الله علوی گرگانی؛

در این پیام آمده است: خبر ارتحال مرحوم مغفور حضرت حجت الاسلام و المسلمین آقای حاج سید محمد باقر مهری موجب تاثر و تالم شد؛ این عالم گرانمایه و خدوم که عمر با برکت خویش را در راه خدمت به اسلام و مسلمین و ترویج معارف اهل بیت عصمت و طهارت(ع) و صیانت و پاسداری و راهنمایی شیعیان کویت سپری کرد و در این مسیر زحمات و فشارهای متعددی را متحمل شدند خداوند این فقیه سعید را که از ارکان شیعه در کویت بودند با اجداد طیبین و طهارینش محشور بفرماید.

آیت الله علوی گرگانی افزوده است: اینجانب این مصیبت وارده را به ساحت مقدس و منور حضرت بقیه الله الاعظم(عج) مراجع عظام تقلید بالخصوص مقام معظم رهبری و حوزه های علمیه و مردم و شیعیان کویت و همه دوستداران ایشان و به بیت مکرم وی تسلیت گفته و علو درجات آن فقید سعید را از خداوند متعال مسالت می کنم.

آیت الله سید محمد باقر موسوی مهری از علمای برجسته کویت و نماینده مراجع تقلید عظام روز گذشته بر اثر حمله قلبی دار فانی را وداع گفت.

وی بصورت مستمر با مراجع عظام تقلید در قم و نجف و همچنین بیت مقام معظم رهبری در ارتباط بوده و یکی از مهمترین شخصیت های علمی و سیاسی کویت به شمار می­ آمد و مواضع این روحانی برجسته همیشه مورد توجه مردم و مسوولان کویت بود.

مرحوم آیت الله مهری همواره از طرفداران همزیستی مسالمت آمیز و تقریب مذاهب اسلامی بود و تالیفات متعددی را در مورد مناسک حج و امور فقهی اسلامی در کارنامه خود ثبت کرد.

وی امامت مسجد امام علی(ع) در منطقه عمریه کویت را نیز بر عهده داشت.

آدرس کوتاه :