سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۶ شهریور ۱۴۰۰

هنر، کارآمدترین ابزار برای ترویج قرآن و عترت است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

بازگشت به صفحه کامل

هنر، کارآمدترین ابزار برای ترویج قرآن و عترت است


مدیر روابط عمومی و امور بین الملل حرم مطهر حضرت معصومه(س)، هنر را یکی از کارآمدترین ابزارها برای ترویج فرهنگ قرآن و عترت دانست.

مدیر روابط عمومی حرم حضرت معصومه(س):

حجت الاسلام جواد بهشتی پوردربرگزاری کارگاه نقش بهشت که در حرم مطهر حضرت معصومه(س) برگزار شد در سخنانی اظهار داشت: یکی از رسالت‌های مهمی که در حکم رهبر معظم انقلاب به تولیت حرم مطهر اشاره شده نشر معارف قرآن و عترت است که یکی از کارآمدترین ابزارها در این عرصه در حقیقت ابزار هنر است.

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل حرم مطهر حضرت معصومه(س)، افزود: هنر دقیق‌ترین ابزار انعکاس اندیشه‌های شریف است که رسالت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) را نیز در این عرصه سنگین تر می‌کند.

حجت الاسلام بهشتی پور بیان داشت: آرایه‌های معماری که در حرم مطهر حصرت معصومه(س) به کار رفته است در ایجاد فضای معنوی برای زائران بسیار مؤثر است و ما هنرمندانه‌ترین معماری‌های جهان را با قدمت هزار ساله در آستان مقدس حضرت معصومه(س) شاهد هستیم.

وی ابراز داشت: برگزاری کارگاه نقش بهشت که نگاهی نو به نقوش و آرایه‌های معماری حرم مطهر حضرت معصومه(س) دارد حرکتی تأثیرگذار از سوی کانون هنر شیعی، سازمان فرهنگی هنری شهرداری قم و معاونت فرهنگی حرم مطهر است که امیدواریم آثار تولید شده در کارگاه بتواند شاهکارهای معماری اسلامی حرم مطهر را به همگان نشان دهد.

حجت الاسلام بهشتی پور گفت: کارگاه نقش بهشت با حضور هنرمندانی از استان‌های مختلف در روزهای 27 الی 29 مردادماه در صحن جامع فاطمی و ساختمان فرهنگی هنری آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) برپا می‌شود.

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل حرم مطهر حضرت معصومه(س)، با بیان اینکه اختتامیه این برنامه نیز در روز شنبه هفته آینده برگزار خواهد شد، گفت: این مراسم روز 30 مرداد ماه در سالن اجتماعات شهید مطهری مجموعه آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) و با حضور مسئولین و هنرمندان حاضر در این کارگاه برگزار خواهد شد./مهر

آدرس کوتاه :